USA eraldab kaitse-eelarvest Balti riikidele 175 miljonit dollarit

Maailm,
©Scanpix
Eesti kaitsevägi saab liitlastelt tuge.

Ameerika Ühendriigid eraldavad oma kaitse-eelarvest Eestile, Lätile ja Leedule kokku 175 miljonit dollarit, sealhulgas eraldatakse esmakordselt raha õhukaitse arendamiseks.

USA eraldab oma kaitse-eelarvest Eesti, Läti ja Leeduga sõjalise koostöö arendamiseks tuleval aastal 125 miljonit dollarit. Peale selle luuakse esmakordselt ajaloos Pentagoni eelarvesse eraldi rida Balti õhukaitse arendamise toetamiseks, edastas kaitseministeerium. Viimase summa suurus on 50 miljonit dollarit.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lisaks sisaldab eelnõu solidaarsusparagrahvi, mis kinnitab Ühendriikide pühendumust Balti regioonile ning annab Pentagonile ülesande kirjutada kaitsealase abi teemaline analüüs.

Õhukaitse on olemuselt õhuturbest mitmekihilisem, koosnedes eelhoiatussüsteemist, seirevõimekusest, õhutõrje relvasüsteemidest ja personalist, kes suudab läbi viia ka õhutõrjeoperatsioone, mida praegune õhuturve ei võimalda.

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump allkirjastas Ühendriikide 2020. aasta kaitse-eelarve autoriseerimise eelnõu möödunud reedel. (BNS)

4 commentsOn USA eraldab kaitse-eelarvest Balti riikidele 175 miljonit dollarit

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Huvitav kuidas see meie inimeste elujärge parandab ?

  • Avatar

   On olnud suht kõige kõvem garant, et siia need sissetoodud patsifistid püsima ei jää. Loomulikult tuleb hindade ja palkade, ütleme ostu jõu kohas hakata kääre vähendama, vahest vast isegi jõuga, aga vähemalt on aega mõelda, kuidas ennast kaitsta selle eest, mis toimub Soomes ja Rootsis. Ja siin on vaja plaani. Vaja on mõelda.

 • Avatar

  Veel võrdluseks tegelikust toetusest liitlastele. Venemaa ja Kreeka on muide kah väga lähedased 😉

  USA Grants Military Aid to Greece: 400 Abrams M1A1
  2012/04/04/
  Greece Defense Minister Dimitris Avramopoulos stoke a deal with his American counterpart, U.S. Defense Secretary Leon Panetta: USA will grant to Greece 400 used Abrams M1A1 tanks and tracked vehicles including 700 personnel carrier type M113

  Mina aga mäletan, et kui USA neegrid siia toodi, siis kupatati ajateenijad talvel uutest Tapa kasarmutest välja telkidesse magama, ning telekas näidati neegreid, kes olid “väga rahul uute kasarmutega”, et nad polevat sellist luxust oodanud. Ning selle kontingendi ülalpidamiseks maksame me peale, selle asemel, et MALIst oma sõdurid Prantsuse kolonist-terroriste toetamast ära tuua ja raha siin riigis kulutada. Afganistaani Gandahari baas olla nüüd ju kah Talibani käes, kelle vastu me sõdisime, ning eestlased hukkusid. Väga arukas on see kaitsepoliitika olnud. Eriti arukas on pidevalt Venemaa suunal tatti pritsida ükskõik mis valitsuse välisministri või kaitseministri poolt.

  Lisaks tuleb meelde, et kui siia relvastust tooma hakati, siis selgus, et kogu see tehnika oli laevadega ammu teel, kui meie tollased ministrid sellest üldse teada said, et liitlased vastasid meie palvetele siia sõjaväebaas rajada. Kindlasti suurendaks Eesti julgeolekut, kui me rajaks siia tuumarelvade võimekust omava raketikilbi ( Venemaa süüdistab raketikilbi varjus just tuumarelvastuse oma piiridele toomist ), või ametliku tuumarelvastuse. See oleks eriline õnn meile ja julgeolekutagatis, sest eeslane on valmis USA eest sõdima viimase eestlaseni, nagu USA liitlasena on valmis Eesti eest sõdima Venemaaga oma huvide nimel viimase eestlaseni.

 • Avatar

  Võrdluseks Iisraelile:

  2010- 2.8 Billion USD.

  2011- 3.0 Billion USD

  2012- 3.0 Billion USD

  2013- 3.1 Billion USD

  2014- 3.1 Billion USD

  2015- 3.1 Billion USD

  2016- 3.1 Billion USD

  2017 – 3.1 Billion USD

  Source :Total U.S. Foreign Aid to Israel (1949-Present)

  Kusjuures sinna hulka ei arvata nii mõndagi muud abipaketti, millega kokku pidavat see juba üle kümne miljardi olema. Lisaks teenib Iisrael raha medikanepitööstusest, milles on plaan saada maailma juhtivaks riigiks, ning mis tööstust riik selle aasta viimastel kuudel ametlikult rahastama hakkas. Siis veel igasugu annetused Saksamaalt. Dolphin tuumarünnakuallveelaevad, millega pideval ähvardatakse Iraan klaasiväljaks muuta. Isegi al-Qaeda, ehk mõõdukad mässulised said Obama ajal vähemalt oli asi plaanitud ja avalikult välja kuulutatud, pool miljardit toetust “jõhkra diktaatori” ( erinevalt Kaljulaidist, siiski rahva poolt otse valitud ) kukutamiseks.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused