USA Esindajatekoja liikmed küsivad justiitsministrilt aru võimalike valimispettuste uurimise kohta

Maailm,
USA justiitsminister William Barr.

Kolmkümmend üheksa USA esindajatekoja vabariiklasest liiget saatsid reedel kirja justiitsminister William Barrile, milles küsisid, kuidas plaanib Barr tagada 2020. aasta presidendivalimiste aususe ja läbipaistvuse seoses üles kerkinud süüdistustega võimalike suuremahuliste valimispettuste kohta.

„Ehkki igal osariigil on oma valimisprotsess lasub lõplik vastutus föderaalvalimiste rikkumatuse osas Ameerika Ühendriikide Justiitsministeeriumil. Ameerika inimestel peab olema täielik kindlustunne, et presidendivalimiste tulemused on legitiimsed,“ seisab kirjas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saadikute sõnul on aeg, et Barr kasutaks justiitsministeeriumi ressursse ja teeks kindlaks, kas häältelugemisprotsess viidi ikka läbi föderaal- ja osariigi seaduste kohaselt. „Ühtlasi on oluline, et kogu protsess oleks täielikult läbipaistev, nii et ameeriklastel oleks tulemuse osas lõplik kindlus.“ Kirjasaatjate arvates vastutab justiitsministeeriumi tsiviilõiguste osakond selle eest, et valijatel on juurdepääs valimiskastidele ja et kellegi häält ei kasutata ükskõik millises valimispettuses.

Ühtlasi leiavad saadikud, et kohtukorraldustest kinnipidamist saab kontrollida ka justiitsministeeriumi alluvuses olev tunnistajakaitsebüroo.

„Föderaalvalimiste puhul ei peaks omama tähtsust, kas kohtukorralduse on väljastanud osariigi- või föderaalkohus. Näiteks, kui osariigikohus nõuab, et valimiste vaatlejad võivad jälgida häälte lugemist föderaalvalimistel, siis ei peaks ühelgi kohalikul ametnikult olema õigust seda korraldust ignoreerida,“ seisab kirjas.

Saadikud palusid Barril vastata viivitamatult järgmistele küsimustele:

„Kuidas te tegutsete kohe praegu, et tagada hääletamise ja häältelugemisprotsessi ausus?

Kas te olete valmis kohe praegu kasutama kõiki teie käsutuses olevaid ressursse tagamaks, et kokku loetakse vaid seaduslikud hääled ja et nende häälte lugemisprotsess on olnud täiesti läbipaistev?“

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused