Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA Florida osariik lõpetab „sugu kinnitava“ ravi pakkumise

22.04.2022
LGBT aktivist protesteerimas.
© Scanpix

Florida tervishoiuministeerium andis välja suunised, millega ei ole enam soositud nn transsoolistele alaealistele „sugu kinnitava“ ravi pakkumine, muuhulgas ei soovitata toetada ka nn sotsiaalset üleminekut. Suunised on vastuseks USA tervishoiu- ja sotsiaalministeeriumi poolt märtsi lõpus avaldatud faktilehele.

Faktilehel öeldakse, et „sugu kinnitav ravi on [laste ja noorukite] üleüldise tervise ja heaolu seisukohast ülioluline“. Nn sugu kinnitav ravi võimaldavat noortel keskenduda „sotsiaalsele üleminekule“ ja tõstvat nende enesekindlust. Lisaks sellele soovitatakse faktilehel puberteeti blokeerivate ravimite kasutamist, hormoonteraapiat ja soovahetusoperatsioone. Kaks esimest raviprotseduuri on kirjas kui „tagasipööratavad“, soovahetusoperatsioon on kirjas pöördumatuna.

Florida uute suunistega soovitatakse aga vastupidi lõpetada puberteeti blokeerivate ravimite kasutamine, hormoonravi ja soovahetusoperatsioonide tegemine ning sotsiaalse soovahetuse (nime ja riietuse muutmise toetamine) soodustamine.

Dokumendis viidatakse, et uurimused noorte inimeste hormoonravi kohta on sageli teostatud madala kvaliteediga tõendusmaterjali põhjal, liiga väikese valimiga ja uurimuste kallutatuse risk on keskmine või kõrge. „Piisavate veenvate tõendite puudumise ja võimalike pikaajaliste ning tagasipöördumatute mõjude tõttu annab tervishoiuministeerium järgmised suunised:

– sotsiaalne sooline üleminek ei tohiks kuuluda laste ja noorukite ravivõimaluste hulka;

– alla 18-aastasele noorele ei tohi kirjutada välja puberteeti blokeerivaid ravimeid ega hormoonteraapiat;

– soovahetusoperatsioon ei tohiks kuuluda laste ja noorukite ravivõimaluste hulka.“

Suunistes on lisatud, et need ei puuduta sugulise arengu häirega sündinud lapsi. Florida suunised on kooskõlas USA föderaalsete ravikindlustusprogrammide Medicare ja Medicaid juhistega.

Florida peakirurg Joseph Ladapo kommenteeris USA föderaalvalitsuse faktilehte, öeldes, et sellest nähtub väga selgelt, kuidas asi ei ole kunagi olnud inimeste tervises. „Föderaalvalitsuse meditsiiniametnike poolt välja antud juhised ei lähtu isegi mitte kõige elementaarsematest akadeemilistest standarditest, mis näitab selgelt, et asi ei ole kunagi olnud inimeste tervises. Eesmärk on mürgitada meie laste tervis poliitilise ideoloogiaga. Soodüsfooriat kogevad lapsed vajavad perekonna toetust ja psühholoogilist abi, mitte pöördumatute otsuste langetamist veel enne, kui nad on saanud 18-aastaseks,“ ütles Ladapo.

Mitmed teised USA osariigid, nt Alabama, Arizona ja Idaho on samuti astunud samme alaealiste kaitseks nn sugu kinnitava ravi eest.

Allikas: 2X Townhall