USA Georgia osariigis loetakse kõik hääled uuesti käsitsi üle

Maailm,
- Updated
Georgias otsustatakse ka Senati koosseis. Vabariiklaste senaatorikandidaat Georgias Kelly Loeffler.

Ameerika Ühendriikide Georgia osariigi vabariiklasest riigisekretär Brad Raffensperger teatas kolmapäeval, et osariigis viiakse läbi manuaalne häälte korduslugemine.

„Täna kell 13 [11. novembril] teen ma ametlikult teatavaks, millistel valimistel antud häältele korraldatakse riske piirav audit (RLA). Ma annan teada, et RLA viiakse läbi presidendivalimistele.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tavaliselt vaatlevad ametnikud RLA käigus statistiliselt usaldusväärset valimisedelite valimit ja audit on koostatud matemaatiliselt selliselt, et selle käigus on võimalik tuvastada anomaaliaid, mis on tekkinud valesti seadistatud häältelugemismasinate, protseduurivigade või tahtlike rikkumiste tõttu. Kuid kuna Georgias on kahe presidendikandidaadi häälte arvu erinevus väga väike, andis Raffensperger korralduse ka kõigi häälte korduslugemiseks.

„Kuna vahe on nii väike, siis on vaja täielikku käsitsi korduslugemist kõigis maakondades. See aitab luua kindlustunnet,“ ütles Raffensperger, lisades, et tegemist on nii auditi, korduslugemise kui ka uue küsitlusega üheaegselt. „Me kõik oleme näinud väga palju vaeva, et tagada aus ja täpne häältelugemine, et valijate hääled kajastuksid lõplikus tulemuses ja et iga valija saaks usaldada tulemust, olgu siis võitjaks tema valitud kandidaat või mitte,“ ütles ta.

Raffenspergeri otsus järgnes esindajatekoja liikme Doug Collinsi avaldusele, milles Collins nõudis kõigi häälte korduslugemist kõigis Georgia maakondades. Collins rõhutas oma avalduses, et korduslugemise puhul tuleb Raffenspergeril võtta arvesse kolme asja: tuleb võrrelda kirjateel saadetud hääli valimisjaoskonnas hääletanute häälte ja kinnitamata valijate häältega.

Teiseks tuleb kontrollida hääleõigust mitteomavaid isikuid, kes võisid hääle anda. Kolmandaks peab aga Raffensperger Collinsi arvates kuulutama välja täieliku käsitsi korduslugemise kogu osariigis. Seda laialt levinud kahtluste tõttu, et valimiste käigus esines reeglite vastu eksimist, et oli probleeme häältelugemismasinatega ning sellega, et vaatlejaid hoiti häälte lugemisest eemal.

Georgias oli president Trumpil kolmapäevase seisuga Joe Bidenist vaid 14 110 häält vähem.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused