Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA jättis Talibanile rohkem relvastust kui on andnud mistahes liitlasele

26.08.2021
Ameeriklastel oli Afganistanis kasutada kaasaegseim sõjatehnika.
© Scanpix

Afganistanist ülepeakaela lahkunud ameeriklased jätsid maha 85 miljardi dollari väärtuses sõjatehnikat, mis kõik langes Talibani kätte. USA kongressiliige Jim Banks viitab (ühes paljude teistega), kui ohtlik on niisugune olukord. Banks teab, millest ta räägib – 2014. aastal teenis ta Ameerika Ühendriikide mereväe koosseisus Afganistanis.

„Minu ülesandeks oli varustada nii rinnet kui ka tagalat Ameerika sõjatehnikaga, anda see üle afgaanidele ja õpetada neid seda kasutama,“ ütles Banks teisipäeval Washingtonis Kapitooliumi trepil kõneledes. „Seega võite arvata, kui piinlik on mul praegu näha, kuidas kõik see sõjatehnika on langenud Talibani kätte. Praeguse administratsiooni hoolimatu ja ülepeakaela lahkumise tõttu Afganistanist jäeti vaenlase, Talibani, kätte Ameerika sõjatehnikat 85 miljardi dollari eest. 75 000 sõidukit, enam kui 200 lennukit ja helikopterit, üle 600 000 väike- ja kergrelva,“ ütles Banks ja lisas, et Talibanil on nüüd „rohkem Black Hawk helikoptereid kui 85% maailma riikidest“.

Banksi sõnul on relvade Talibani kätte jäämine äärmiselt murettekitav. „Neil on öövaatlusprillid, turvised ja, uskumatu, aga Talibanil on nüüdsest ka biomeetrilised seadmed sõrmejälgede ning silma skaneerimiseks ja teave kõigi meid 20 aastat aidanud ja meie poolel olnud afgaanide kohta.“

Kõigest hoolimata, ei plaani Joe Biden relvade ja tehnoloogia tagasi saamiseks midagi teha. „Kui mõnda neist relvadest või seda sõjatehnikat kasutatakse nüüd või tulevikus mõne ameeriklase kahjustamiseks, vigastamiseks või tapmiseks, siis on see veri Joe Bideni kätel,“ ütles Banks.

Allikas: Townhall

Toimetus täiendab: Ben Ferguson, üks Ameerika juhtivaid poliitilisi kommenteerijaid, on öelnud: “Anda $250 miljoni väärtuses ülisalajase tarkvaraga helikoptereid USA vaenlaste kätte, sellele peaks järgnema tribunal või vähemalt ametist tagandamine.”