USA justiitsminister lubas alustada valimisreeglite rikkumiste uurimisega

Rubriik Maailm On
USA justiitsminister William Barr.

Ameerika Ühendriikide justiitsminister William Barr andis föderaalprokuröridele volituse alustada põhjendatud väidete põhjal uurima võimalikke hääletamiseeskirjade rikkumisi 3, novembril toimunud presidendivalimistel. See võimaldab süüdistajatel alustada tegevusega kohe ning enne valimistulemuste lõplikku kinnitamist.

Associated Pressi avaldatud memo kohaselt võib uurimist viia läbi juhul „kui on olemas selged ja usutavad väited reeglite rikkumise kohta, mis tõeks osutumisel võivad potentsiaalselt mõjutada föderaalvalimiste tulemusi konkreetses osariigis“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Barr rõhutas, uurimist läbi viivad ametnikud peavad tegutsema ausalt ja neutraalselt ega tohi lähtuda oma parteilisest eelistusest. „Tõsiste süüdistustega tuleb tegeleda ülima hoolikusega; petlikud, spekulatiivsed, väljamõeldud ja otsitud süüdistused ei tohiks aga olla föderaalse uurimise aluseks,“ kirjutas Barr.

Justiitsminister ütles selgelt välja, et annab prokuröridele volituse uurida võimalikke hääletusreeglite rikkumist, et kõik Ameerika inimesed, sõltumata nende eelistatud kandidaadist või parteist, saaksid olla valimistulemuste osas kindlad.

Osariikidel on aega kuni 8. detsembrini, et esitada oma kaebused ja soovid, ka häälte ülelugemiseks.

Demokraatide presidendikandidaadi Joe Bideni kampaania juristi Bob Baueri arvates on aga äärmiselt kahetsusväärne, et justiitsminister Barr sellise sammuga välja tuli, sest see „ainult õhutab tagant valelike, spekulatiivsete, väljamõeldud või otsitud süüdistusi“.

„Tegemist on just sedalaadi väidetega, mille väljamõtlemisega president ja tema juristid igapäevaselt ebaõnnestunult tegelevad ning kohus kohtu järel naerab nende süüdistused välja,“ teatas Bauer. „Ent lõppude lõpuks on Ameerika demokraatia tugevam kui ükskõik milline käpardlik või küüniline parteipoliitiline skeem.“

Allikad: AP, Townhall

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused