USA kehtestas ulatuslikud reisipiirangud Schengeni alalt tulijatele

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Lennud Ameerikasse jäävad välismaalastele esialgu unistuseks. Pilt on illustratiivne.

Välisministeeriumi teatel kehtestab USA koroonaviiruse laieneva leviku tõttu ulatuslikud reisipiirangud Schengeni alalt sisenevatele reisijatele, kes ei ole USA kodanikud.

Piirangud jõustuvad reedel kell 23.59 ja kehtivad tervele Schengeni alale, sealhulgas Eestile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Piirangud on esialgu mõeldud 30 päevaks, kuid on võimalus, et neid vajadusel pikendatakse. Reisijate lahkumisele Ameerika Ühendriikidest piiranguid ei seata.

Piirangutega, ja nendes sisalduvate eranditega, on täpsemalt võimalik tutvuda aadressil:  https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/proclamation-suspension-entry-immigrants-nonimmigrants-certain-additional-persons-pose-risk-transmitting-2019-novel-coronavirus/.

USA-s viibijatel tuleb viiruse tõkestamiseks rakendatavate meetmetega arvestada terves riigis. Kui Eesti kodanikel tekib koju pöördumisega probleeme, siis saab helistada konsulaarabi hädaabitelefonil: +372 53 01 9999 (24 h).

Seoses Maailma Terviseorganisatsiooni poolt koroonaviiruse leviku kuulutamisest pandeemiaks soovitab välisministeerium tungivalt kaaluda kõigi välisreiside vältimatust. Riigid võivad kehtestada uued piirangud lühikese etteteatamisega ning oht sattuda karantiini või liikumiskeeldude mõjualadele võib tekkida ootamatult.

Välisministeerium jälgib pidevalt olukorda ning uuendab aktiivselt reisisoovitusi lehel Reisi Targalt https://reisitargalt.vm.ee/ ja palub inimestel oma välisreis välisministeeriumi veebilehel registreerida: https://reisitargalt.vm.ee/registreerimine.

Samuti soovitab ministeerium tutvuda riigipõhiste reisihoiatustega lehel https://reisitargalt.vm.ee/ ning jälgida koroonaviirusega seonduva üldise reisihoiatuse ajakohasust aadressil: https://reisitargalt.vm.ee/koroonaviirus/.

Lähemalt saab koroonaviirusest ja ennetamisest lugeda terviseameti lehelt: https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

Terviseameti riskihinnangu põhjal on koroonaviiruse riskipiirkonnad Hiina Rahvavabariik, Itaalia, Iraan, Lõuna-Korea. Lisaks riskipiirkondadele ei soovita välisministeerium reisida Jaapanisse, Singapuri, Prantsusmaale, Saksamaale, Hispaaniasse ja Egiptusesse ning seoses riiki sisenemise piirangute tõttu USAsse ja Iisraeli.

Riskipiirkonnas reisijatel ja riskipiirkonnas elavatel inimestel on haigestumise tõenäosus kõrge. Terviseamet soovitab inimestel, kes on viibinud viiruse levikupiirkonnas, Eestisse saabumisel viibida võimalusel 14 päeva kodusel režiimil.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused