Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA kodanikuühendused üritavad kaitsta hooldekodude asukaid valimispettuste eest peatsetel vahevalimistel

24.10.2022
USA valimistel.

Novembris USAs toimuvate vahevalimiste eel on hakatud looma ühendusi, mis soovivad kaitsta eakate õigusi ausale ja turvalisele valimisele. Pärast mitmeid uudiseid vanadekodudes läbiviidud valimispettustest ühinesid American Constitutional Rights Union (ACRU) ja Association of Mature American Citizens (AMAC) eesmärgiga turvata eakaid valimisprotsessi käigus. AMACi esindaja Rebecca Weber teatas kahe ühenduse liitumisest ja lisas, et on äärmiselt oluline tagada Ameerika kõige kiiremini kasvavale elanikkonnasegmendile põhiõiguste kaitse, eriti valimisõiguse kaitse.

Suvel avaldas Townhall uudise Wisconsini vanadekodudes toimepandud valimispettusest. Uurimist vedanud erikomisjoni juht, endine Wisconsini ülemkohtunik Michael Gableman kinnitas avaldatud raportis, et Wisconsini vanadekodudes ning teistes hoolekandeasututes pandi 2020. aasta presidendivalimiste ajal toime hulgaliselt pettusi ja kuritarvitamisi. Pärast enam kui 90 hoolekandeasutuse uurimist viies Wisconsini osariigi maakonnas jõudis erikomisjon järeldusele, et pettuste, sealhulgas hääletussedelite täitmise ebaseadusliku abistamise ja märgistamise, aga ka hääletussedelite võimaliku võltsimise kohta leidub piisavalt tõendusmaterjali.

Uurimisest selgus, et vastavates maakondades oli hooldekodude valimisaktiivsus uskumatult kõrge, kolmes maakonnas lausa 100%. Arvestades, et igas hooldekodus on alati ka dementsuse all kannatavaid patsiente, tundub 100% valimisaktiivsus ülimalt ebatõenäoline. Raportis tuuakse ka välja, et probleem on laiaulatuslik ja levinud.

ACRU juhatuse liige, endine Ohio osariigi riigisekretär Ken Blackwell rõhutas Breitbart Newsile, kui oluline on eakate valijate kaitsmine: „Valitsuse üheks oluliseks kohuseks on kaitsta haavatavaid ühiskonnaliikmeid. Valitsuse moraalne ja seadusest tulenev kohustus on muuta valimisprotseduur hõlpsaks ja valimispettuste läbiviimine keeruliseks, tagades nii eakate põhiseadusest tulenev õigus valida.“

ACRU presidendi Lori Romani sõnul on nad saanud hulgaliselt informatsiooni selle kohta, kuidas hooldekodudes on töötajad täitnud valimissedeleid kognitiivsete häiretega patsientide eest, vahel patsiente sundides, vahel üldse ilma nende teadmata. „Lisaks on tulnud kaebusi kõikjal riigis tegutsevate aktivistide rühmituste kohta, kes korjavad täidetud valimissedeleid kokku sotsiaalmajadest lubadusega toimetada sedelid valimisametnikeni,” lisas ta. „Valimiste järelevalve ja valimissedelite turvalisus peaks olema ülim prioriteet.“

Allikas: Breitbart News