USA kritiseeris Marrakechi kohtumise eel ÜRO rändelepet, Kanadas olid kokkupõrked

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Kanadalased on rändepakti vastu.

USA kritiseeris reedel paar päeva enne selle ametlikku vastuvõtmist ÜRO rändepakti, mille üle peetud kõnelustelt riik aasta eest lahkus.

Ühendriigid teatasid pikas avalduses, et ränderaamistik on “ÜRO katse edendada globaalset valitsemist riikide suveräänse õiguse arvelt juhtida oma immigratsioonisüsteeme”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mullu detsembris kõnelustelt lahkunud USA väljendas reedel muret, et pakti toetajad kasutavad seda edaspidi heakskiidetud praktikate edasiarendamiseks ja “pehme õiguse” loomiseks rände vallas.

Washington esitas vastuväited mitmele rändepakti sättele, muuhulgas klauslile, milles kuulutatakse, et migrantide kinnipidamine peaks olema “viimane abinõu”, öeldes, et see on vastuolus USA seadusega.

Ühendriigid on mures ka asjaolu pärast, et raamistik alahindab immigratsiooni kulusid sihtriikidele näiteks tööhõivevõimaluste kadumise näol piiratud oskustega tööliste jaoks ning “avalikele teenustele asetatava koormuse” kujul.

Kanadas kähmlesid laupäeval Ottawa tänavatele kogunenud ÜRO migratsioonileppe toetajad ja vastased, edastas kohalik meedia. Sajad migratsioonileppe vastast nõudsid, et valitsus sellest loobuks. Parlamendihoone ees puhkes kähmlus kohe meeleavalduse algusminutitel ja märulipolitsei pidi sekkuma, et vaenupooled eraldada.

Ungari lahkus kõnelustelt raamistiku üle eelmisel aastal ja sestsaadik on selle heakskiitmisest loobunud Austraalia, Iisrael, Poola, Slovakkia, Tšehhi, Austria, Šveits, Bulgaaria, Belgia, Läti, Itaalia ja Dominikaani Vabariik.

Marrakechi kohtumiselt saadetakse dokument ÜRO Peaassambleele 19. detsembri istungil heakskiitmiseks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused