USA noorem põlvkond ei karda kommunismi

Maailm,
- Updated
us-sickle-full

Ameerika Ühendriikides selgus hiljuti Kommunismi Ohvrite Mälestusfondi poolt korraldatud igaaastases uuringus riigi elanike suhtumise kohta sotsialistlikku ning kommunistlikku ideoloogiasse, et nooremad ameeriklastel on oma vanematest ning vanavanematest märgatavalt kommunismisõbralikumaid vaated.

Muuhulgas selgus tulemustest, et keskmiselt üks neljast ameeriklasest ning üks kolmest pärast aastat 2000 teismeikka jõudnud ameeriklasest usub, et nende eelmine president, George W. Bush on tapnud rohkem inimesi kui Nõukogude diktaator Jossif Stalin. Kuigi on raske öelda teatud piirini agressiivset välispoliitilist joont hoidnud Ameerika president Bushi tegude ning otsuste tagajärjel hukkunud inimeste arvu, siis kahtlemata on nad kaugel Nõukogude diktaator Jossif Vissarionovitš Stalini režiimi all toimunud vikatitööst, mis võttis elu kümnetelt miljonitelt inimestelt ja on arvuliselt ületatud vaid Mao Zedongi, Hiina kommunistliku diktaatori poolt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selgus ka, et seitse kümnest ameeriklasest arvab, et Hitler tappis rohkem inimesi kui Stalin ning selle eksituse juured paistavad olevat kolmveerandi USA elanike raskes kommunismi ohvrite arvu alahindamises, muuhulgas neist valdav enamus ei jõunud ligilähedale isegi saja miljonise ohvrite arvu pakkumisele.

Ainult 42% ameeriklastest oli kuulnud Mao Zedongist, 40% teadis Che Guevarat, 33% Leninit, 18% Stalinit. Veerand Leninist kuulnud olnutest tunnistas pigem positiivseid vaateid kunagise diktaatori vastu. Kuigi 91% pensioniealistest ameeriklastest ning 80% II MS järel sündinud põlvkonnast leidis, et kommunism on ohtlik probleem, siis vaid pooled nooremast põlvkonnast jagavad neid vaateid. 16- kuni 20-aastaste seas vähemalt viiendik leidis, et nad hääletaksid tulevikus kommunistliku presidendi poolt ja pea pooled olid valmis hääletama Valgesse Majja sotsialisti.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused