USA Oaklandi linn algatas rassistliku sotsiaalabiprogrammi – valged mingit abi ei saa

Rubriik Maailm On
- Updated
Oaklandis elab inimesi paljudest rahvustest ja rassidest, abi antakse ainult mustadele. Pilt on illustratiivne. (Foto: Scanpix)

Rahvusvahelises meedias on äratanud tähelepanu Ameerika Ühendriikide Oaklandi linna rassistlik sotsiaalabiprogramm, mille tingimused välistavad valgete, ka kodutute valgete, osalemise programmis.

California osariigi Oaklandi linn on tulnud välja uue sotsiaalabiprogrammiga, mille raames toetatakse vaestes tingimustes elavaid mustanahalisi 18 kuu jooksul 500 dollariga kuus. Programm pandi püsti rikaste eratoetajate abiga, samas on seda teravalt kritiseeritud, kuna välistatud on valge nahavärviga inimeste osalemine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Oakland Resilient Families programmi toetuseks koguti enam kui 7 miljonit dollarit ja juhuvaliku alusel toetatakse selle raames mustanahalisi peresid, kus on vähemalt üks laps ja aastane sissetulek alla 59 000 dollari. Ilma lasteta täiskasvanute sissetulek peab olema vähem kui 30 000 dollarit aastas, kirjutab New York Post.

Oaklandi demokraadist linnapea Libby Schaaf ütles pressikonverentsil, et tegemist on näidisprojektiga, mille abil plaanitakse alustada kampaaniat sarnase föderaalse toetussüsteemi tagamiseks, seega on sisuliselt tegemist kodanikupalga kampaaniaga.

Oaklandi innavalitsus ja linnapea on õigustanud vaestes tingimustes elavate valgete perede ja üksikisikute väljajätmist programmist Oaklandi statistikaga, mille kohaselt teenib valge leibkond mustanahaliste leibkonnast keskmiselt kolm korda rohkem. Ent sellesama statistika kohaselt elab pea iga kümnes Oaklandi valge elanik – umbes 10 000 inimest – vaesuses.

Schaafi plaan ja väljaütlemised on sattunud terava kriitika alla ja tekitanud ägedaid diskussioone sotsiaalmeedias. Paljud nimetavad sellist tegutsemist rassistlikuks, kuna inimesi välistatakse nende nahavärvi alusel. Ka juristid on hakanud nii selgesõnalise diskrimineerimisjuhtumi vastu huvi tundma.

Oakland on üks California vaesemaid linnu, mille elanikest ligi 20% elab allpool vaesuspiiri. Oaklandis, nagu ka paljudes teistes lääneranniku linnades, on kodutus muutunud üha suuremaks probleemiks. 2017. ja 2019. aasta vahel kasvas kodutute arv ligi 50%.

Allikad: New York Post, RemixNews

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused