Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA prokuratuur uurib Joe Bideni poegade Hunteri ja Jamesi afääre

13.12.2020
Korruptiivsed Bidenid.

Ameerika Ühendriikide justiitsministeerium alustas uurimist seoses Joe Bideni poja Hunter Bideni välismaise äritegevusega, seda president Trumpi juristi Rudy Giuliani poolt esitatud uute asjaolude ilmsikstulemisel.

New York Times kirjutas reedel, et justiitsminister William Barr suunas uurimisega tegelema Pennsylvania Lääne ringkonna peaprokuröri. Giuliani antud teave on arvatavasti seotud Hunter Bideni sidemetega Ukraina gaasiettevõttes Burisma. Hunter Bidenist sai Burisma juhatuse liige 2014. aasta aprillis, üsna vahetult pärast seda, kui president Obama oli nimetanud Joe Bideni tegelema Ukraina asjadega. Hunteri juhatuse liikme igakuine tasu oli enam kui 83 000 USD.

Hunteri nimetamine Burisma juhatuse liikmeks toimus ajal, mil Burisma tegeles aktiivselt Lääne liidrite meelitamisega, et takistada järelevalvet ettevõtte tegevusele. Samaaegselt Hunteri palkamisega külmutati rahapesus kahtlustatuna ettevõtte asutaja Mykola Zlochevsky varad Suurbritannias. 2019. aasta oktoobris tunnistas üks Zlochevskyga seotud ametnik, et Biden kutsuti juhatuse liikmeks ainult eesmärgiga „kaitsta“ ettevõtet välismaise kontrolltegevuse eest.

Zlochevskyl õnnestus lõpuks oma varad Suurbritanniast kätte saada, kuid väidetavalt oli ta maksnud selleks 7 miljonit dollarit altkäemaksu Ukraina tolleaegsele peaprokurörile. Sellise tunnistuse andis 2020. aasta alguses USA abivälisministri asetäitja George Kent, kes oli 2014. aastal Ukraina missiooni juhi asetäitja. Hunter Bideni rollist Burismas sai ta teada alles pärast väidetava altkäemaksu maksmist Ukraina peaprokurörile.

Bidenite perekonna tegevus tekitab küsimusi just Burisma ja Zlochevsky ebaseadusliku tegevuse valguses. Joe Biden on sattunud tähelepanu alla seoses nõudega Ukraina valitsusele vallandada peaprokurör Viktor Šokin. Biden nimelt ähvardas 2016 hoida kinni USA abi Ukrainale, kui Ukraina president ei vallanda Burisma asjadega liiga aktiivselt tegelema hakanud Šokinit.

Tolleaegne asepresident Joe Biden on oma vallandamisnõudega avalikult kiidelnud ja väitnud ka, et tegemist oli president Barack Obama käsuga.

Hetkel ei ole siiski teada, kas praegu avatud kohtuasi tegeleb just selle teemaga.

New York Timesi uudis ilmus vaid paar päeva pärast seda, kui Hunter Biden ise tunnistas, et tema suhtes on avatud uurimine seoses võimaliku maksupettusega. Allikate väitel on uurimine seotud Hunter Bideni välismaiste sissetulekutega Ukrainas ja Hiinas asuvatest ettevõtetest.

Hunter Biden ei ole pere ainus liige, kes on uurimisorganitele silma jäänud. Nädala alguses kirjutas Politico, et Pennsylvania Lääne ringkonna prokurör on alustanud uurimist ka Joe Bideni noorema venna Jamesi suhtes, seoses tema rolliga praeguseks pankrotistunud tervishoiuettevõttes.

Allikad: Politico, New York Times, Breitbart