USA protestide peamiseks väljendusviisiks on jätkuvalt vägivald

Maailm,
©Scanpix
Üks protestijate põhimõtetest ja väljendusviisidest.

USA-s California osariigis pandi laupäeva õhtul rahumeelselt alanud protesti eskaleerumise järel põlema kohtumaja, lõhuti politseijaoskonda ja rünnati julgeolekujõude, teatas Oaklandi politsei.

Demonstrandid lõhkusid aknaid, tegid seintele grafitit, tulistasid ilutulestikku ja sihtisid julgeolekujõude laseritega, teatas Oaklandi politsei Twitteris.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Protest algas laupäeval toetusavaldusena Portlandile, kus meeleavaldajad on vastamisi läinud USA föderaaljõududega, kes toodi linna föderaalkohtu turvamiseks. President Donald Trumpi otsus kasutada vägivalla vaigistamiseks keskvalitsuse julgeolekujõude on meeleavaldajate pahameelt veelgi kergitanud.

Oaklandi meeleavaldus kulges algul rahumeelselt, ent pöördus õhtu jooksul vägivaldseks. Poole kaheteistkümne paiku kuulutas politsei kogunemise ebaseaduslikuks ja käskis rahval laiali minna.

Alameda maakonna kohtumajas puhkes tulekahju, mis saadi kiirelt kontrolli alla, vahendas kohalik meedia.
USA Seattle’i politsei kasutas laupäeval noortevangla lähedal treilereid süüdanud meeleavaldajate vastu šokigranaate ja pisargaasi ning pidas kinni 16 inimest.

Meeleavaldajad panid vangla lähistel põlema mitu ehitusplatsil asunud treilerit. Lõhuti ka autorehve ja löödi sisse aknaid.

Protestijatele, kellest osa kasutasid enda kaitsmiseks kilpidena vihmavarje, vastas märulipolitsei.

Ajaleht Seattle Times vahendas, et 16 inimest peeti kinni kahtlustatuna kallaletungis politseile, politsei tõkestamises ja mitteallumises.

Laupäeval said Kentucky osariigis Louisville’is Black Lives Matter protesti käigus kuulihaavu ka kolm mustanahaliste omakaitseväe liiget, vahendas kohalik meedia.

Vägivald jätkub peamiselt demokraatide kontrolli all olevates linnades, kus võimud takistavad korrakaitsjate tööd ja ergutavad tagant vägivaldseid proteste – nende jätkumine on demokraatide huvides, kes loodavad kaost õhutades Trumpi tagasivalimist vältida. (AFP-BNS-UU)

7 commentsOn USA protestide peamiseks väljendusviisiks on jätkuvalt vägivald

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Niisugune sisemine võimuvõitlus kus on deviisiks “käsi kullas või tagumik mullas” näitab ainult meie suure iidoli moraalset allakäiku !
  Mida tahta riigist kus eesotsas on vanadekodu nagu kunagi venemaa poliitbüroos !

 • Avatar

  Täpselt nagu USA on õhutanud ise Ukrainas, Liibüas, Süürias ja nüüdki pidevalt Iraani kui valge inimese kultuuri hälli kallal.

 • Avatar

  Kas äkki saaks juba sellest poliitkorrektsest “uus kõnest” välja ronida ja nimetada asju OMA tõelise nimega? Need EI OLE protestid vaid MÄSS!
  Mäss milles üks poliitiline klikk kes jäi valimistega “pirukast” eemale püüab teiste vahenditega oma positsioone taastada.

 • Avatar

  Nali naljaks, aga kas politsei ja korrakaitsejõudude kasutuses siis tõsisemaid vahendeid pole? Ma mõtlen selliseid, mis lõpetavad märatsemise, lõhkumise ja põletamise kiirelt ja efektiivselt. Toetan alati inimeste õigust avaldada vabalt oma suhtumist ja seisukohti, kuid purustajate taltsutamiseks tuleb rääkida keeles, millest nad ühemõtteliselt aru saavad. Sõjaajal, muide, lasti marodöörid ilma mingi kohtuta välipolitsei poolt kohapeal maha.

  • Avatar

   Küsimus ei ole korrakaitsejõududes, küsimus on inimestes kes juhivad korrakaitsejõude. Täpselt nagu Eesti, nii on ka Ameerika Ühendriikide avalik sektor ülevalt alla korrumpeerunud, ametnikkond, eriti õiguskaitseorganites on sarnaselt Eestiga minetanud igasuguse vastutustunde ja märatseb seadusi rikkudes karistamatusetundest hullunult. Politseinik, kes enesekaitseks temalt taseri ära võtnud ja teda sellega rünnanud kurjategijat tulistas, sai mõrvasüüdistuse. USA peaprokurör pooljuut Barr lubas avalikult, et mitte ühtegi “rahumeelset protestijat” vastutusele ei võeta, ükskõik mida nad ka korda ei saada. Vastuseks sellele tapeti 5ndal juulil Indianapolises Jessica Doty Whitaker ainult selle eest, et ta julges öelda “all lives matter” ja nagu Barr lubas, prokuratuur uurimist ei alustanud, kuna tegemist oli “rassistliku väljendusega” ning “rahumeelsete protestijate provotseerimisega”. Judeo-bolševistlik libameedia mattis selle uudise maha ja kui asi päevavalgele tuli, siis kriiskas, kuidas kõik valged naised, kes BLM-i tingimusteta ei toeta tuleks tappa samuti nagu Jessica Whitaker. Enam ei ole mingeid reegleid, see on lihtlabane kultuurisõda mis on üle kasvamas otseseks vägivallaks. Ja kogu selle asja taga on nii “demokraatlikud” kui “vabariiklikud” korrumpeerunud poliitlimukad ning korrumpeerunud ametnikkond.
   USA “protestide” rahumeelseks muutmine on lihtsamast lihtsam – vaja on ainult prokuratuuri mis ei koosneks ainult kaabakatest ja mis märatsejaid nende tegudele vastavalt vastutusele sooviks võtta. Niipea kui esimesed viis kuus igaüks vähemalt kümmekond aastat saavad, niipea on need “rahutused” läbi. Aga ei, need rahutused ei ole “alt üles” tekkinud, need on “ülevalt alla” organiseeritud ja Ühendriikide korrumpeerunud riigiaparaadil on nendes rahutustes võtmeroll. See märatsemine kestab täpselt niikaua kuni riigiaparaat seda märatsemist mahitab. Mitte vähem aga ka mitte rohkem.

 • Avatar

  Demokraadid= marksistid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused