Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA riigisekretär Mike Pompeo ja asepresident Mike Pence: Ameerika tugevus on Venemaa agressiivsust kärpinud

-
20.07.2018
USA riigisekretär Mike Pompeo ja president Donald Trump.
© AP/Scanpix

Maailma Trumpi-vaenulik meedia jätkab Helsingi kohtumise kritiseerimist, seetõttu on tema administratsiooni inimesed andnud vastukommentaare, öeldes, et USA on Venemaa agressiivsust vaid taltsutanud.

USA riigisekretär Mike Pompeo kritiseeris neljapäeval Fox Newsile antud intervjuus neid, kelle meelest jättis USA riigipea Venemaa presidendi Vladimir Putiniga kohtudes nõrga mulje.

Riigisekretär kinnitas, et Trump on olnud Venemaa suhtes “järelejätmatu” ning andis mõista, et meedia on Helsingi tippkohtumise teemat üle dramatiseerinud, vahendab ERR.

“See administratsioon on olnud järelejätmatu oma püüetes heidutada Venemaad halvasti käitumast,” selgitas ta. “Me saime päranduseks olukorra, kus Venemaa sõitis igal pool USA-st üle.”

Pompeo rõhutas, et Trumpi administratsioon on olnud tugev Ukraina toetamisel ja tagamaks seda, et USA on kaitstud Venemaa laienemise eest ka mujal maailmas. “Me kõik tunnistame, et oht on tõeline, ja president Trump on olnud tugev, kaitstes Ameerikat Vene agressiooni eest.”

“President mõistab, mida Venemaa tegi meie valimistel 2016. aastal ning ta on andnud meile kõigile tuge tagamaks, et seda ei juhtuks uuesti ei USA 2018. ega 2020. aasta valimistel,” rääkis Mike Pompeo.

USA asepresident Mike Pence kaitses neljapäeval samuti president Donald Trumpi süüdistuste eest liigses pehmuses Venemaa suhtes, öeldes, et Venemaa agressioon on põrkunud “Ameerika tugevusega ja tegudega”, kirjutab BNS.

USA Kentucky osariigi vabariiklasest senaator Rand Paul on otsustanud ujuda üldisele kriitikalainele vastuvoolu ja avaldanud oma heakskiitu president Donald Trumpi viisile käia ümber Venemaa ja selle riigipea Vladimir Putiniga, kirjutas Postimees 17. juulil. “Asi on muutunud nii naeruväärseks, et keegi peab astuma esile ja ütlema, et me peaks suhtlema isegi oma vastastega ja avama suhtlusliinid,» ütles Paul Politicole.

USA president Donald Trump, keda on tabanud kodumaal äge kriitika väidetava suutmatuse eest võtta Vene liider Vladimir Putin kahe päeva eest tippkohtumisel Moskva tegevuse eest vastutusele, ütles kolmapäeval, et ükski tema eelkäija pole olnud Venemaaga nii karm kui tema. Tema poolehoidjad on öelnud, et selline esmane tippkohtumine ei saagi olla kohaks, kus suhtlemist alustatakse vastuolude võimendamisega.

Täiendatud! Soome endine president Tarja Halonen ütles Helsingi tippkohtumist kommenterides, et Trump kujutab endast väljakutset mitte ainult Euroopale, vaid ka muule maailmale. Halonen tunnistas, et kohtumine iseenesest oli suur asi, kuigi mingeid konkreetseid kokkuleppeid ei sündinud, vahendab Ilta-Sanomat.

Üks asi siiski Haloneni üllatas: nimelt see, et võrreldes USA presidendi Donald Trumpiga on Vene president Vladimir Putin leebe eurooplane, vana kultuuri esindaja. Ta tunnistas, et eelmise USA presidendi Barack Obama ajal jäi USA suhtlus Venemaaga väga väheseks. Haloneni väitel on väga tähtis dialoogi taastamine.

Halonen ütles, et ei tahaks rääkida kohtumise võitjatest, kuna võitsid arvatavasti kõik ja tänu sellele kogu maailma üldsus. Ekspresidendi väitel oli venelaste jaoks suur võit see, et ameeriklased olid nõus nendega kohtuma. Enne seda olid ameeriklased kohtumisi venelastega pikka aega vältinud.