Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA-s ei vaibu Bideni perekonna afääre paljastanud sülearvutiskandaal

-
25.03.2022
Hunter ja Joe Biden
© Scanpix

New York Times tõi hiljuti uuesti avalikkuse ette president Joe Bideni poja Hunter Bideni kadunud sülearvuti teema ja kinnitas, et 2020. aasta sügisel New York Posti toimetusse jõudnud läptop kuulus tõepoolest presidendi pojale.

Sülearvuti kõvakettalt leiti hulgaliselt Hunter Bideni, tema perekonna ja äripartnerite e-kirju, tekstisõnumeid, fotosid ja finantsdokumente, mis paljastasid, kuidas presidendi poeg kasutas ära oma poliitilist mõjuvõimu välismaiste ärisuhete ajamiseks.

2020. aasta lõpus alustas Ameerika Ühendriikide justiitsministeerium uurimist seoses Hunter Bideni välismaise äritegevusega. Üheks uurimise all olevaks teemaks olid Hunter Bideni sidemed Ukraina gaasiettevõttega Burisma. Hunter Bidenist sai Burisma juhatuse liige 2014. aasta aprillis, üsna vahetult pärast seda, kui president Obama oli nimetanud Joe Bideni tegelema Ukraina asjadega. Hunteri juhatuse liikme igakuine tasu oli enam kui 83 000 USD.

Hunteri nimetamine Burisma juhatuse liikmeks toimus ajal, mil Burisma tegeles aktiivselt Lääne liidrite meelitamisega, et takistada järelevalvet ettevõtte tegevusele. Samaaegselt Hunteri palkamisega külmutati rahapesus kahtlustatuna ettevõtte asutaja Mykola Zlochevsky varad Suurbritannias. 2019. aasta oktoobris tunnistas üks Zlochevskyga seotud ametnik, et Biden kutsuti juhatuse liikmeks ainult eesmärgiga „kaitsta“ ettevõtet välismaise kontrolltegevuse eest.

Kompromiteerivat materjali sisaldanud sülearvuti leid vaikiti peavoolumeedia poolt vahetult enne 2020. aasta USA presidendivalimisi hoolega maha, üksikud lekked tembeldati aga Venemaa desinformatsiooni operatsiooniks ja president Donald Trumpi katseteks kahjustada Joe Bidenit.

Näiteks teatas Bideni kampaanianõunik Symone Sanders 22. oktoobril 2020, et president Donald Trumpi katsed lugu võimendada tembeldatakse igal juhul Venemaa desinformatsiooniks. Sanders töötab praegu vasakliberaalses meediamajas MSNBC, mille saatejuhid nimetasid Hunter Bideni sülearvuti skandaali korduvalt Venemaa infooperatsiooniks. Sama tegid mitmed CNNi ajakirjanikud, näiteks väideti, et sülearvuti sisu on väljamõeldis ja et tegemist olevat parempoolse meedia tüüpilise mahhinatsiooniga.

Presidendivalimistele eelnenud kuudel püüdis Trump sülearvuti skandaalile korduvalt tähelepanu juhtida. Näiteks nimetas ta seda CBSi saates esinedes üheks suurimaks skandaaliks, mida ta on kunagi näinud. Ent saatejuht vaidles vastu, väites et sülearvuti sisu ei saanud mitte mingil juhul olla autentne. Samamoodi vaikiti teema maha kirjutavas pressis ja sotsiaalmeedias.

Peavoolumeedia selline tegevus aitas ilmselgelt osaliselt kaasa Joe Bideni presidendiks valimisele. Näiteks on hilisemad arvamusküsitlused viidanud, et 2020. aasta presidendivalimistel oleks 20% Joe Bideni poolt hääletanud inimesi jätnud selle tegemata, kui nad oleksid teadnud Joe Bideni poja Hunteri kahtlastest äridest Hiina ja Ukrainaga.

Allikad: Fox News, New York Post