USA-s jäeti ära neeruoperatsioon, sest doonor polnud vaktsineeritud

Maailm,
©Scanpix
Vaktsineeritus või selle puudumine on juba tasemel, kus miski muu enam ei loe.

USA Clevelandi haigla lükkas oma uue vaktsineerimispoliitika tagajärjel edasi pakilise neerusiirdamise operatsiooni põhjusel, et nii operatsiooni vajavad isikud kui ka doonorid peavad olema vaktsineeritud COVID-19 vastu.

Enam kui aasta sobivat neerudoonorit oodanud Mike Ganim on vaktsineeritud, tema doonor aga mitte. 27-aastaselt polütsüstilise neeruhaiguse diagnoosi saanud Ganimi tervis halvenes ootamatult 2020. aasta märtsis. Sama aasta oktoobris õnnestus tal lõpuks saada doonori järjekorda ning leiti ka sobiv doonor – mehe abikaasa sõber Sue George. Operatsioon oli planeeritud selleks nädalaks, kuid ootamatult teatas Clevelandi haigla, et operatsioon lükatakse edasi, kuna George ei ole vaktsineeritud.

Religioossetel ja meditsiinilistel põhjustel mittevaktsineeritud George ütles uudistekanalile News 5 Cleveland, et tal ei ole etteheiteid nendega koostööd tegevatele arstidele, sest otsus on vastuvõetud kõrgema juhkonna poolt. „Haigla teeb minu meelest väga suure vea,“ ütles George. „Nad seavad vaktsineerimise olulisemaks inimese elu päästmisest. Mina olen valmis loovutama sellele mehele oma organi, oma neeru. Aga nemad ei ole nõus seda tegema, kuna ma ei ole end süstinud. See on täiesti arusaamatu.“

Ganimi abikaasa sõnul tegelevad arstid alternatiivse lahenduse otsimisega, näiteks võimalusega korraldada George’i operatsioon mõnes teises haiglas ja toimetada siis neer Clevelandi. „Ma olen lihtsalt nii hirmul,“ ütles naine. „Jälle nii hirmul. Me oleme nutnud ja nutnud nii palju rõõmupisaraid ja olnud tänulikud, et see kõik sai võimalikuks ja nüüd siis on vastupidi.“

E-kirjas Breitbart Newsile teatas Clevelandi haigla:

„Meie jaoks on kõige olulisem meie patsientide tervis ja ohutus. Clevelandi haigla koostas hiljuti ohutusprotokolli organisiirdamistele, mis nõuab COVID-19 vastu vaktsineeritust nii siirdamist ootavalt patsiendilt kui ka elusalt doonorilt.“ Haigla sõnul on ülioluline vältida patsiendi ja doonori nakatumist operatsiooni ning paranemise ajal ja vaktsineerituse nõue on vajalik nende mõlema ohutuse tagamiseks.

Allikas: Breitbart News

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused