Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA-s lasti meeleavaldusel maha viis politseinikku – asi läheb hulluks!

08.07.2016
Dallas Shooting Protest

Ühendriikides Dallase kesklinnas avati neljapäeva hilisõhtul tuli politseivastase liigse jõutarvitamise vastasel meeleavaldusel. Viis politseinikku hukkus ja kuus sai haavata, kolm kahtlusalust on kinni peetud ja neljandaga peetakse läbirääkimisi, teatasid võimud.

“Teatame kurbusega, et suri ka viies politseinik,” teatas Dallase politsei Twitteri vahendusel. Erinevatel andmetel sai juhtunus haavata lisaks politseinikele ka üks tsiviilisik.

Esimesed lasud kõlasid kohaliku aja järgi umbes kell 20.45. Sajad inimesed protestisid sel nädalal surmaga lõppenud politseitulistamiste vastu, mis leidsid aset Baton Rouge’is, Louisianas ja Minnesota eeslinnas St. Paulis.

Politsei andmeil avasid kõrgendatud tasapinnalt politseinike pihta tule vähemalt kaks snaiprit.

Kolm kahtlusalust on kinni peetud ning neljas on ümber piiratud ühes kesklinna parkimismajas, lausus Dallase politseiülem David Brown reede hommikul. Neljanda isikuga on toimunud tulevahetus ning ta ei tee võimudega koostööd, lisas ta.

“Kahtlusalusega, kellega me läbirääkimisi peame, toimus viimase 45 minuti jooksul tulevahetus ning ta ütles meie läbirääkijatele, et lõpp on tulemas ning ta kavatseb meile viga teha ja meid tappa, pidades silmas korrakaitsjaid. Lisaks ütles ta, et selles parkimismajas ja kesklinnas on kõikjal lõhkekehad,” ütles Brown.

“Seetõttu oleme taktika valikul väga ettevaatlikud, et me ei vigastaks Dallase elanikke ajal, mil peame edasisi läbirääkimisi.”

Võimud pole kindlad, kas kõik kahtlusalused on kinni peetud või mitte, lausus politseiülem.

Ühe kinnipeetu lähistelt leiti kahtlusi äratanud ese, mida asus uurima pommirühm.

USA föderaalne lennundusamet (FAA) piiras reedel ajutiselt ligipääsu Dallase kohal asuvale õhuruumile. Piirangu raadius on 2,5 meremiili ning kehtib Eesti aja järgi ajavahemikus 6.35-14.30.

AFP – AP – STT – Baltic News Service

FOTO: AP/Scanpix – tulevahetus Dallases