USA seadusandjate komitee hääletas kohtuasjade tõttu maha resolutsiooni Bideni presidendiks kinnitamiseks

Maailm,
- Updated
Biden peab presidenditooli vähemalt esialgu veel mäe tagant vaatama.

Ameerika Ühendriikides teisipäeval korraliselt kogunenud demokraatide ja vabariiklaste ühine inauguratsioonikomitee (JCCIC) hääletas maha resolutsiooni Joe Bideni ametlikult nn valitud presidendiks (president-elect) kinnitamiseks. Põhjuseks on terve hulk käimasolevaid kohtuasju, millega president Donald Trump ja teised vabariiklased on seadnud kahtluse alla 3. novembri valimistulemused.

Inauguratsioonikomiteesse kuulub kolm vabariiklast ja kolm demokraati nii esindajatekojast kui ka senatist. Vabariiklastest liikmete sõnul langetati resolutsiooni mittetoetav otsus, kuna on terve hulk valimistega seotud protsesse, mis peavad olema lahendatud enne valitud presidendi ametlikku kinnitamist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kongressi ühise inauguratsioonikomitee ülesandeks ei ole rutata ette valimisprotsessidest ega otsustada, kes lõpuks ametisse kinnitatakse,“ ütles komitee liige vabariiklasest senaator Roy Blunt. „Lisaks seisab JCCIC silmitsi probleemiga, kuidas korraldada inauguratsioonitseremoonia Covid-19 pandeemia ajal turvaliselt.“ Blunt avaldas lootust, et kõigest hoolimata suudab komitee järgida traditsioone, teha koostööd ning keskenduda eelseisvatele ülesannetele.

Esindajatekoja demokraatide liider Steny Hoyer aga kritiseeris vabariiklaste positsiooni. „On hämmastav, kui väga ei ole vabariiklased nõus valimistulemustega leppima ega tunnistama Joe Bidenit ja Kamala Harrist meie järgmise presidendi ning asepresidendina,“ ütles Hoyer. Samas lisas ta, et komitee oli ühel meelel inauguratsioonitseremooniale piirangute kehtestamises pandeemia tõttu.

Biden kuulutas end pärast valimisi võitjaks, kuid Trump ja teised vabariiklased on vaidlustanud valimistulemused kohtus. Teisipäeval lükkas ülemkohus tagasi hagi, millega taotleti Pennsylvania osariigi valimistulemuste tagasivõtmist. Samas esitas aga Texase osariik USA ülemkohtule kaebuse Georgia, Michigani, Pennsylvania ja Wisconsini osariikide vastu, kuna Texase väitel viidi seal USA presidendivalimised läbi põhiseadust rikkudes.

Senati vabariiklaste liider Mitch McConnell ütles ajakirjandusele, et valijameeste kogu tuleb presidendi valimiseks kokku 14. detsembril ja presidendi ametisse vannutamine toimub plaanipäraselt 20. jaanuaril.

Allikad: Epoch Times, The Hill

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused