USA seekordseid valimisi saadavad suured segadused

Maailm,
USA valimised jäävad seekord meelde suurte segadustega.

Kogu maailm ootab jätkuvalt Ameerika Ühendriikide ametlikke valimistulemusi, kuid segaseid asjaolusid seoses häältelugemisega tekib üha juurde.

Michigani osariigi Antrimi maakonnas avastati viga valimistulemusi kokku lugevas tarkvaras. Pärast häälte käsitsi ülelugemist muutus tulemus tunduvalt – Joe Biden, kes enne oli olnud Antrimis võitja, jäi nüüd kaotajaks. Uute ja korrigeeritud tulemuste kohaselt on president Trumpil Antrimis Bidenist üle 2000 hääle rohkem. Lisaks mõjutas viga tarkvaras ka vabariiklaste senati- ja kongressikandidaatide tulemusi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See tähendab, et tuhanded vabariiklaste hääled olid tarkvara vea tõttu loetud demokraatide häälteks. Samasugune häältelugemise tarkvara on kasutusel veel 47. Michigani maakonnas.

„Et sellest veel poleks küllalt, Antrimi maakonnas loeti demokraatidele hääled, mis olid antud vabariiklastele ja selle tulemusel läks 6000 häält vabariiklastelt demokraatidele,“ ütles Michigani vabariiklaste partei esimees Laura Cox pressikonverentsil. „Üks maakonna ametnik tuli ja ütles, et tarkvaras on viga, mistõttu loeti hääli valesti,“ jätkas Cox. „Nüüd oleme me avastanud, et veel 47 maakonda kasutavad samal otstarbel sedasama tarkvara. Antrimis tuli kõik hääletussedelid uuesti käsitsi üle lugeda ja ka kõik teised seda tarkvara kasutavad maakonnad peaksid oma tulemused tähelepanelikult üle vaatama.“

Reede õhtul esines demokraatide presidendikandidaat Joe Biden kõnega rahvale, kus ta küll ei kuulutanud ennast veel võitjaks, kuid teatas, et „valijad on andnud talle mandaadi tegutsemiseks“. Paljud vabariiklased seavad aga Bideni mandaadi küsimärgi alla. Trump on kogunud enam kui 70 miljonit häält ja reede õhtu seisuga on Bideni edu presidendi eest vaid 3%.

Mitmes võtmeosariigis on Bideni edumaa tibatilluke, näiteks kogu Georgia osariigi tulemuste kohaselt on tal vaid umbes 4000 häält Trumpist rohkem. Vabariiklased on nõudnud häälte ülelugemist Georgias ja Wisconsinis, ilmselt nõutakse seda ka Pennsylvanias.

Ja ehkki Bideni võimalus võita presidendiralli muutub üha tõenäolisemaks, ei suuda demokraadid võtta üle senatit ning ka nende enamus kongressis ilmselt väheneb.

Allikad: Breitbart, Fox News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused