Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA senat kinnitas Trumpi kandidaadi Amy Coney Barretti ülemkohtu kohtunikuks

27.10.2020
Vande andmisel.
© Scanpix

USA senat kinnitas esmaspäeval  konservatiivse juristi Amy Coney Barretti nimetamise ülemkohtu liikmeks; otsus tähendab suurt võitu president Donald Trumpile vaid kaheksa päeva enne valimisi.

Vabariiklaste kontrolli all olev sügavalt lõhestunud senat toetas Barretti nimetamist suuresti parteiliini pidi häältega 52-48. Nimetamise vastu hääletas vaid üks vabariiklane.

Tegemist on kolmanda ülemkohtusse jõudnud Trumpi kandidaadiga, tagades seal konservatiividele kindla kuus kolme vastu enamuse. Vabariiklastest seadusandjad aplodeerisid tormiliselt, kui tulemus ette loeti.

Demokraadid on olnud kategooriliselt vastu ülemkohtu liikme nimetamisele vahetult enne valimisi, kus on hääletanud juba 60 miljonit ameeriklast.

Barrett on katoliiklasest seitsme lapse ema, kes on kindlalt vastu abordile, mis on üks Ühendriikide kultuurilise lõhe keskseid küsimusi.

Barrett on Indiana Notre Dame’i ülikoolis 15 aastat juurat õpetanud, kohtunikuks sai ta 2017. aastal, kui Trump ta föderaalsesse apellatsioonikohtusse määras.

Barrett on öelnud, et teeb oma usul ja ametiülesannetel kohtunikuna vahet. Apellatsioonikohtunikuna on ta otsustanud relvaõiguste kasuks ja seisnud vastu migrantidele ning abordile.

48-aastane Barrett asendab ülemkohtus liberaali Ruth Bader Ginsburgi, kes suri 18. septembril 87 aasta vanuses. (AFP-BNS)