USA tugevdab võitlust illegaalidega

Maailm,
- Updated
Donald Trump in Chicago

10. jaanuaril korraldasid USA immigratsiooniametnikud 17 osariigis inspektsiooni poeketi 7-Eleven kauplustes, kokku umbes sajas poes. Tegemist on ametnike endi sõnul siiani suurima aktsiooniga ühe tööandja vastu Donald Trumpi ametisoleku ajal.

7-Eleven kaupluste kontrollimine ning vestlused kaupluse töötajatega on ilmselt järjekordne konkreetne samm Trumpi immigratsioonipoliitikas, mille käigus on juba praeguseks kasvanud illegaalide deporteerimiste ning arreteerimiste arv 40%.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Immigratsiooniameti kõrge ametniku sõnul on tegemist esimesega paljudest sarnastest operatsioonidest ning annab tööandjatele aimu sellest, mis on tulemas. Kontrolle plaanitakse teha nii suurtes kui ka keskmistes ja väikestes ettevõtetes ning need ei ole suunatud ainult teatud konkreetsete ettevõtete vastu.

Texases, Irvingis asuva 7-Eleven Stores Inc. peakorterist öeldi, et töötajate palkamise eest vastutavad kaupluste juhatajad ja edasimüüjad. Enam kui 8600 poega ettevõtte teatel on nad varasemalt lõpetanud lepingud edasimüüjatega, keda on süüdistatud tööseaduse rikkumises.

Seni on tööandjaid illegaalsete immigrantide palkamise eest harva vastutusele võetud, osaliselt seetõttu, et uurimine on aeganõudev ja süüdistusi on keeruline esitada (näiteks võib tööandja väita, et teda peteti võltsdokumentidega).

7-Eleven kauplustes korraldati inspektsioon järjena 2013. aastal läbi viidud uurimisele, mille tulemusena esitati üheksale 7-Eleven poeketi edasimüüjale ja juhatajale süüdistus illegaalide palkamises; kaheksa neist mõisteti ka süüdi.

Allikas: USA today

Refereeris Triin van Doorslaer

Foto: Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused