USA ülemkohus lubas valitsusel reisikeelu suurel määral jõustada

Maailm,
- Updated

USA ülemkohus lubas president Donald Trumpi valitsusel osaliselt jõustada ajutist keeldu, mis sulgeb USA piiri põgenikele ega luba USA-l väljastada viisasid kuue moslemienamusega riigi kodanikele.

Alama astme kohtud ei lubanud valitsusel otsust jõustada, kuid ülemkohus teatas esmaspäeval, et võtab kaasuse menetlusse ning esialgu lubab keelul osaliselt jõustuda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ülemkohus ei luba valitsusel keeldu rakendada nende välismaalaste osas, kes suudavad “usutavalt näidata, et neil on heauskne suhe Ühendriikides oleva isiku või organisatsiooniga”, öeldi otsuses.

Kohtunikud hakkavad hagi osapoolte argumente ära kuulama oktoobris.

Trump ütles möödunud nädalal, et keeld jõustub 72 tundi pärast kohtult heakskiidu saamist.

President kehtestas algse reisikeelu jaanuaris määrusega, mis keelas seitsme riigi kodanikel 90 päevaks Ühendriikidesse sisenemise ja peatas 120 päevaks põgenikeprogrammi. Kohtud blokeerisid määruse.

Märtsis andis Trumpi välja uuendatud määruse, mis pidanuks pisut muudetud kujul asendama föderaalkohtus blokeeritud esialgset korraldust.

Uus määrus keelab keelab põgenike vastuvõtmise 120 päevaks ja peatab 90 päevaks viisade väljastamise Iraani, Liibüa, Somaalia, Sudaani, Süüria ja Jeemeni kodanikele. Uuest määrusest jäi välja Iraak.

Valitsuse hinnangul oli keeld vajalik, et Washington saaks üle vaadata taustakontrolli menetluse, mille läbimisel väljastatakse kõnealuse kuue riigi kodanikele viisasid. Ülevaatamine peaks lõppema enne 2. oktoobrit ehk päeva, mil ülemkohtunikud saavad alustada hagi osapoolte ärakuulamist.

AP – AFP – BNS – UU

FOTO: Scanpix

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused