USA ülikool lisas kalendrisse “valgete ajaloo kuu”

Maailm,
PCC Newberg 1_s

Aastaid on Ühendriikides tekitanud poleemikat oktoobri nimetamine “mustade ajaloo kuuks”, kuna ei eksisteeri sellega paralleelset kuud valgete ajalooliste saavutuste tähistamiseks. Nüüd on Oregoni osariigis asuv õppeasutus Portland Community College kuulutanud aprilli “valgete ajaloo kuuks”, selle eesmärgiks aga on võidelda valgete identiteedi vastu ja panna valgeid oma ajalugu häbenema, vahendab USA Today.

Tegu ei ole valgete identiteedi tähistamisega, teatab õppeasutuse koduleht. “Projekt tahab esitada väljakutse rassi ja rassismi narratiivile, uurides valge olemise sotsiaalset konstruktsiooni. Traditsioonilise õppekava suurele narratiivile väljakutse esitamine on kõrghariduse strateegia, mis edendab multikultuurset haridust ja õiglust.”

Selline lähenemine eri rasside pärandile läänemaailma ajaloos on tekitanud tugevat kriitikat. Eesmärk “ei ole tunnistada valgete saavutuste ebaproportsionaalset taset, vaid meid selle eest häbistada,” kirjutab Rightwingnews.com. See on “valgete vihkamise kuu”, võtab kokku The American Conservative.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused