Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA uuriv ajakirjanik: Bideni ametlik terviseinfo võib olla võltsitud

-
02.07.2024
© Scanpix

Uuriv ajakirjanik Carl Bernstein teatas esmaspäeva õhtul, et Ameerika Ühendriikide president Joe Bidenile lähedaste allikate sõnul on Bideni kognitiivse võimekuse langus kiirenenud ja tema tervisega seotud intsidente on aset leidnud rohkem, kui avalikkusele räägitakse.

Bernstein viitas sellele CNN-ile antud intervjuus, rääkides Bideni eelmisel nädalal toimunud katastroofilise debati tagajärgedest, mis on viinud avalikkuse üleskutseteni ametist tagasi astuda.

Bernstein ütles, et inimesed, kellega ta rääkis, on president Bidenile väga lähedased – kes teda armastavad, on teda toetanud ja nende hulgas on inimesi, kes on tema kampaania jaoks palju raha kogunud.

“Nad on kindlad, et see, mida me eile õhtul nägime, Joe Biden, keda me nägime, ei ole ühekordne, et viimase pooleteise aasta jooksul on olnud 15-20 juhust, mil president on ilmunud mõneti nii nagu ta tegi seda selles õudussaates [toim. – USA presidendivalimiste debatil], mille tunnistajaks me olime,” ütles Bernstein. “Ja mis on nii tähelepanuväärne, on see, et inimesed, kes sellest räägivad, ja ka see, kui paljud inimesed presidendi ümber on sellistest juhtumitest teadlikud, sealhulgas mõned reporterid, kes on mõnda neist pealt näinud,” lisas ta.

Bernsteini sõnul on inimesed, kellega ta on rääkinud, Bideniga aastaid väga tihedat koostööd teinud ja et nende inimeste väidete kohaselt on Bidenil eriti viimase kuue kuu jooksul märgatavalt esinenud kognitiivset langust ja füüsilist nõrkust.

Bernstein ütles, et Bideni endise personaliülema Ron Klaini juurde on viimase aasta jooksul pöördunud paljud inimesed, et hoiatada teda, et Bideniga on midagi valesti, kuid neid on ignoreeritud ja korduvalt minema aetud.

“Toimus heategevusüritus, mida ta [Biden] alustas poodiumil ja siis muutus ta väga kangeks, sealsete inimeste arvates oli see peaaegu nagu mingi surmakangestus. See oli aasta tagasi Four Seasonsi restoranis Park Avenuel. Ja ta muutus väga jäigaks ja ürituse viimase osa tegemiseks tuli tuua tool,“ kirjeldas ta.

Uudissegmendi lõpus andis Bernstein mõista, et Valge Maja arstide aruanne Bideni tervise kohta ei olnud aus ja teavet Bideni tervise kohta on varjatud.

“Ilmselgelt oleks tore, kui saaksime mõlema [presidendi-] kandidaadi tõesed arstiaruanded,” ütles Bernstein. “Noh, seda ei juhtu,” lisas ta lõpetuseks.

Allikas: Daily Wire