Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA uus president hävitas ühe päevaga umbes 70 000 töökohta

25.01.2021
Keystone XL naftajuhe jääb ära ja kaovad ka töökohad. (Foto: Scanpix)

Ameerika Ühendriikide presidendi Joe Bideni esimesed päevad ametis on olnud ajaloolised nii mitmeski mõttes, lisaks läheb ta ajalukku presidendina, kes hävitas üheainsa päevaga rekordarvu töökohti.

Nimelt tühistas Biden, nagu ta lubanud oli, Keystone XL naftajuhtme ehitusloa. Sellega kadus ligi 11 000 töökohta naftajuhtme ehituse juures ja ligi 60 000 kaudset töökohta seotud tööstusharudes. Enam kui 1000 juba tööl olnud inimest jääb nüüd kohe tööst ilma, ehkki otsus vaidlustatakse ilmselt kohtus.

Senaator Ted Cruz nõudis möödunud nädala neljapäeval aru transpordiministrilt Pete Buttigieg’lt ja küsis, miks hävitatakse „hea, hästi maksvate töökohtadega“ infrastruktuuriprojekt, seda enam, et uus administratsioon on lubanud investeerida infrastruktuuri.

Buttigieg vastas, et uusi töökohti soovitakse luua kliimasõbralikemates tööstusvaldkondades; paraku ei ole sellest kuigi palju abi töötuks jäänud Keystone XL töötajatele. „Seega, nende töötajate jaoks on vastuseks, et keegi teine saab tööd?“ küsis Cruz.

Naftajuhtmete ühendus Association of Oil Pipe Lines ning torulukkseppade ja torutöötlejate liit ei ole otsusega rahul, kuid nad võivad süüdistada vaid iseend: torulukkseppade ja torutöötlejate liit toetas augustis Bideni kandidatuuri, ehkki Biden oli juba mais teatanud, et peatab naftajuhtme ehituse.

Lisaks peatas Biden USA ja Mehhiko piirile kerkiva müüri ehituse. Hetkel ei ole veel selge, kui palju töökohti selle otsusega kadus, ent ühe arvestuse kohaselt oleks müüriehitus toonud juurde 10 500 uut töökohta.

Ühtlasi teatas Bideni administratsioon neljapäeval, et föderaalmaadel ei anta enam juurde lube uute õli- ja gaasimaardlate avamiseks. Ei ole teada, kui palju töökohti see otsus maksma läheb, ent väljavaated ei ole head.

Enamik presidente lubab uusi töökohti juurde. Biden hävitas esimese 24 ametis oldud tunni jooksul ligi 70 000 töökohta ja tegelik arv võib olla veelgi suurem.

Allikas: Breitbart