USA valimised hakkavad patiseisu jõudma – demokraatide kiired ja suured häältesaagid tekitavad kahtlusi

Maailm,
- Updated
Häälte lugemine Pennsylvanias.

“Pehmelt öeldes tundub USA-s käimas suurem valimispettus (Michiganis). Kõik on veel lahtine, kuid arvatavasti läheb asi kohtusse, kui see Bideni pettus läbi läheb,” kirjutab USA-s valimisi vaatlev eurosaadik Jaak Madison.

USA president Donald Trump teatas, et mitmes osariigis, kus ta presidendivalimistel demokraadi Joe Bideni ees juhtis, on hääli ära kaotatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Eile öösel ma juhtisin, mõnel juhul kindlalt, mitmes võtmetähtsusega osariigis, mis on pea kõikidel juhtudel demokraatide juhitud ja kontrolli all,” kirjutas Trump Twitteris. “Siis, ühekaupa, hakkasid need maagiliselt kaduma, kui hakati üle lugema üllatavaid valimissedelite hunnikuid.”

USA valimistel on mitmes osariigis, kus Trump esialgu kõvasti juhtis, läinud Biden tänu posti teel hääletamisele juhtima. Kohaliku aja järgi keset ööd saabunud häälte osas on aga tekkinud tõsiseid kahtlusi, vahendab ka Objektiiv.

Wisconsini osariigis loeti vastu ööd äkitselt üle suur kogus valimissedeleid – ligikaudu 138 000 häält -, mis paistis sisaldavat ainult Bidenile antud hääli. Kuidas selline asi statistiliselt võimalik on, pole selge. Bideni häältesaak läks sõna otseses mõttes püstloodis üles.

4. novembri hommikul kell 4.30, kui oli loetud 94 protsenti häältest, juhtis Trump turvaliselt 109 000 häälega. Kui kell 4.44 avaldati järgmised tulemused, oli Biden saanud äkki juurde 137 000 häält, mis viis 95 protsendi loetud häälte juures Bideni Wisconsinis Trumpist mööda. Wisconsini osariigist saab seal võitnud presidendikandidaat kümme valijameest.

USA presidendi Donald Trumpi meeskond teataski kolmapäeval kavatsusest nõuda presidendivalimiste häälte ülelugemist Wisconsini osariigis, kus praegu laekunud andmete järgi juhib napilt demokraat Joe Biden.

“On mitmeid teateid korrapäratustest mitmes Wisconsini maakonnas, mis tekitavad tõsiseid kahtlusi tulemuste kehtivuse kohta,” ütles kampaaniajuht Bill Stepien. Ülelugemist nõutakse koheselt.

Sarnane olukord iseloomustab ka Michigani valimistulemusi. Trumpi reaktsioon olukorrale oli: “Mis siin toimub?”.

Veidrad arengud toimuvad ka Arizonas. Kui seni oli ametliku info kohaselt osariigis loetud juba üle 95% häältest, siis see olevat viga – tegelikult on üle loetud vaid 86% ringis sedelitest.

Huvitav on demokraatide hirmunud reaktsioon Trumpi hoiatusele, et ta kavatseb häältelugemise ülemkohtus vaidlustada. “USA president Donald Trump seisab silmitsi kindla kaotusega, kui ta viib ellu oma ähvarduse vaidlustada häältelugemine USA ülemkohtus,” ütles kolmapäeval demokraadist kandidaadi Joe Bideni advokaat.

Kõik see meenutab Eestiski tuttavat olukorda, kus Reformierakond sai varahommikul järsku suures koguses hääli.

Ilmselt sukeldub Ameerika nüüd suurde vastasseisu, sest Trump demokraatide vassimist juba läbi ei lase.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused