USA valimiste häältelugejaid mõjutati kinnitama kahtlaseid valimistulemusi

Rubriik Maailm On
- Updated
USA seekordsetel valimistel on häältelugemine eriti pikk ja vastuoluline protsess.

USA Michigani osariigi Wayne’i maakonnas toimus häälte korduslugemise käigus kahe vabariiklasest häältelugeja tõsine ähvardamine ja neid meelitati sertifitseerima valimistulemusi. Neljaliikmelise häältelugemiskomisjoni kaks vabariiklasest liiget, Monica Palmer ja William Hartman, ei olnud esialgu nõus tulemusi sertifitseerima. Kaks tundi hiljem muutsid nad oma otsust ja andsid oma jah-hääle.

Esialgsele hääletusele tulemuste sertifitseerimise üle järgnes arutelu ja Palmeri sõnul süüdistasid ja ähvardasid kümned inimesed teda ning Hartmani väga isiklikul tasandil. „Meid süüdistati rassismis ja ähvardati nii mind kui ka minu pereliikmeid,“ seisis Palmeri kirjalikus tunnistuses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Sama päeva õhtul peteti mult välja nõusolek sertifitseerida valimistulemused lubadusega, et sellele järgneb täielik ning sõltumatu audit. Ilma auditi lubaduseta ei oleks ma tulemuste sertifitseerimisega nõustunud,“ seisis tunnistuses. „Komisjoni aseesimees Jonathan Kinloch kinnitas meile, et kui me hääletame sertifitseerimise poolt järgneb Detroiti valimiste täielik, sõltumatu ja lõplik audit. Ma jäin seda kinnitust uskuma ja nõustusin.“

Hartmannil oli enne sertifitseerimisega nõustumist hulgaliselt küsimusi ja kahtlusi, näiteks, miks oli tervelt 71% Detroiti kaughääletuse tulemustes ebakõlasid, kas tulemuste sisestajate vahetuste üle peeti arvestust ja kas Detroitis ühel ja samal päeval registreerunud 18 000+ inimest võeti kõik arvele seaduslike valijatena.

Nii Palmeri kui ka Hartmanni arvates on audit Wayne’i maakonnas vajalik. „Wayne’i maakonnas esines valimiste käigus tõsiseid protseduurireeglite rikkumisi, mida tuleks uurida. Kavatsen jätkata küsimuste esitamist, sest Wayne’i maakonna valijatel peab olema kindlustunne, et need valimised viidi läbi ausalt ja täpselt,“ kirjutas Palmer on tunnistuses. „Hoolimata korduvatest küsimistest ei ole ma saanud vajalikku teavet ja usun, et kümme lisapäeva häälte korduslugemisekomisjonile võimaldab jõuda vajaliku infoni.“

Nii Palmer kui ka Hartmann leiavad endiselt, et Wayne’i maakonna valimistulemusi ei tohiks sertifitseerida.

Allikas: Townhall

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused