USA valimiste kuritegelik pahupool – valesti arvestatud hääled, minema visatud sedelid

Maailm,
Häälte lugemine Pennsylvanias.

E-valimised USA-s on toonud kaasa palju segadust ja nüüdseks on selgunud, et mitmel pool tõstis häältelugemiseks kasutatud tarkvara vabariiklaste hääled üle demokraatidele.

Reedel avastati USA-s Michigani osariigi Antrimi maakonnas viga valimistulemusi kokku lugevas tarkvaras. Sama tarkvara kasutasid veel mitmed (kokku 47) Michigani osariigi valimisjaoskonnad, lisaks on selgunud, et ka kahes Georgia osariigi maakonnas kasutati sama tarkvara. Politico kirjutab, et Georgias tekkis häältelugemisel n-ö viga, mistõttu tuli häältelugemine peatada. Ühe valimisametniku sõnul tekkis viga põhjusel, et masinatele tehti ööl enne valimisi n-ö tehniline värskendus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„See on midagi, mida ei tehta mitte kunagi. Ma ei ole iial näinud ühtegi värskendamist vahetult enne valimisi,“ ütles Spaldingu maakonna valimiskomisjoni järelevaataja Marcia Ridley. Ta lisas, et värskenduse sisu ei ole talle teada.

Kaks Georgia maakonda kasutasid tarkvara, mille tootja on Dominion Voting Systems. Sama tarkvara kasutasid ka Michigani maakonnad, kus on juba tuvastatud vead häältelugemisel – umbes 6000 vabariiklaste häält läks algselt demokraatidele (vt ka: https://uueduudised.ee/uudis/maailm/usa-seekordseid-valimisi-saadavad-suured-segadused/)

Väga palju signaale valimispettuste kohta on tulnud aga Pennsylvania osariigist. Üheks neist on väide, et ühest Luzerne maakonna prügikastist leiti hääletussedelid, mille olid saatnud missioonidel viibivad USA sõjaväelased. Enamikul prügikastis olevatel sedelitel oli hääl antud Trumpi poolt.

Pennsylvania Middle District ringkonna prokuratuuri kommentaari kohaselt tegeleb asja uurimisega Pennsylvania politsei ja FBI. „Praeguse seisuga võime öelda, et väike arv sõjaväelaste hääletussedeleid oli ära visatud. Praeguseks oleme teinud kindlaks üheksa sedelit.“

Samas ei ole teada, kui palju hääletussedeleid tegelikult ära visati.

Allikad: Politico, Breitbart, PJMedia

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused