Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA valimistel tegi Dominion Voting Systemsi tarkvara „inimlikke eksitusi“ Bideni heaks

-
18.12.2020
Dominion Voting Systems Corporation oma hääletussüsteemi tutvustamas.

Ameerika Ühendriikides andis 13. ringkonna kohtunik Kevin Elsenheimer korralduse Dominion Voting Systemsi masinate kohtulikuks analüüsiks Michiganis, Antrimi maakonnas, kus 6000 president Trumpile antud häält kanti üle Joe Bidenile. Michigani riigisekretär tunnistas, et niisugune viga tõepoolest juhtus, ent tema sõnul oli tegemist inimliku eksituse ja mitte tarkvara veaga.

Detsembri alguses uuris Dallases asuv Allied Security Operations Group (ASOG) valimistel kasutatud masinaid ja tarkvara ning hiljuti avalikustatud raporti kohaselt on Dominioni tarkvara tõrkemäär 68%.

„Föderaalse valimiskomisjoni poolt paika pandud lubatud tõrkemäär on 250 000-st sedelist üks (0,0008%). Meie uuringud näitasid tõrkemäära 68,05%. Seega on valimiste turvalisuse ja aususe seisukohast võetuna tegemist olulise ja fataalse veaga,“ seisab raportis „Antrimi maakonna 2020. aasta valimistulemused ei ole sertifitseeritavad. Tegemist on masina ja/või tarkvara veaga, mitte inimliku eksitusega.“

Raporti kohaselt vajab kontrollimist tohutu arv hääli. „Tegemist on tahtlikult tekitatud süsteemiveaga. Tahtliku tõrke abil võeti vastu massiliselt sedeleid, ilma et neid oleks üle vaadatud, samuti puudus läbipaistvus ning jälg auditile. Meie serverilogide uuring näitas, et nii kõrge veamäär ei ole ühildatav varasemate valimiste mustritega. Väide, et tegemist on inimliku eksitusega ei ole kooskõlas kohtuliku ekspertiisiga, mis viitab väga konkreetselt süstemaatilistele masina ja/või tarkvara veale.“

Advokaat Matthew DePerno, kes esindab kohtus Antrimi maakonna elanikku William Bailey’t, ütles hääletustarkvara veamäärasid kommenteerides samuti, et nende uurimise tulemuste kohaselt on Dominion Voting Systems tekitanud hääletussüsteemi tõrkeid teadlikult.

„See tähendab, et kui lasta sedel läbi masina, siis isegi juhul, kui tegemist on tühja sedeliga, on masina veamäär 68%,“ ütles DePerno. „Kui tekitada tõrge, siis masin ei lükka tagasi ühtegi sedelit. Selle asemel saadab masin sedeli kausta, kuhu koguneb sedeleid seni, kuni keegi otsustab, et neid sedeleid on vaja. Ja siis need sedelid lihtsalt kantakse ilma kontrollimata kellelegi üle.“ Tema sõnul on sel juhul vaja vaid üht nupuvajutust ja kõik ühte kausta sisestatud hääled kantakse üle ühele kandidaadile.

Ta ütles, et ilmselt võidi just sellist süsteemi kasutada näiteks Detroitis, kus kell 2 öösel häältelugemine peatati ning kui kell 4 varahommikul lugemisega jätkati, oli Joe Bidenil korraga juures väga suur hulk hääli.

Dominion Voting Systems on korduvalt lükanud tagasi igasugused süüdistused, nagu oleks võimalik kasutada nende hääletusmasinaid või -tarkavara ühe kandidaadi häälte ülekandmiseks teisele kandidaadile.

Allikas: Townhall