USA vasakpoolsed ahistavad, jälitavad ja ähvardavad Ülemkohtu kohtunikke

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Üks agressiivne protestija leiab koguni, et abort päästab elusid.

Ameerika Ühendriikides pakuvad vasakaktivistid vaevatasu info eest, mis sisaldab teavet nende ülemkohtunike asukoha kohta, kes hääletasid juuni lõpus 1973. aasta Roe vs. Wade kohtuotsuse tühistamise poolt. Otsusega võeti seisukoht, et abort ei ole USA põhiseadusest tulenev õigus ja sellega anti otsustusõigus abordiga seonduvates küsimustes osariikidele.

„DC Service Industry töötajad… Kui te näete Kavanaugh’d, Alitot, Thomast, Gorsuchit, Coney Barretti või Robertsit, siis jagage andmeid meiega!“ kirjutas vasakaktivistide rühmitus ShutDownDC reedel avaldatud meediapostituses. „Me maksame teile 50 dollarit tõendatud märkamise eest ja 200, kui kohtunik on 30 minutit pärast sõnumi saatmist ikka veel sama koha peal.“

Sotsiaalmeedias kritiseeriti üleskutset teravalt. „Vasakpoolsed jätavad parempoolsetest igati hea mulje. On ilmselge, miks nii paljud meist lahkuvad [#Walkaway] ega pöördu enam kunagi tagasi,“ postitas üks sotsiaalmeedia kasutaja. „Jälitamist ei kiideta nüüd mitte ainult heaks, vaid sellest on saanud tasuline ettevõtmine. Vau,“ kommenteeris veel üks inimene. „Kuidas te küll pagana päralt leiate, et see on okei?“

ShutDownDC tegi oma vaevatasu sisaldava postituse pärast seda, kui grupp aktiviste märkas kohtunik Kavanaugh’d kolmapäeval Washingtonis ühes restoranis. Kohtunik oli sunnitud lahkuma restoranist tagaukse kaudu.

Juunis tegi endine president Donald Trump üleskutse alustada uurimist seoses ülemkohtu kohtunike vastu suunatud ahistamiskampaaniaga. Pärast seda, kui mais lekkis avalikkuse ette info Roe vs. Wade kohtuotsuse ümberpööramisest, protesteerisid abordipooldajatest aktivistid konservatiivsete kohtunike kodude juures, lisaks arreteeriti mees, kes oli plaaninud Kavanaugh mõrva.

„Viimastel kuudel ülemkohtu vastu suunatud vasakpoolsete terrorikampaania pole võrreldav millegi varasemaga meie riigi ajaloos,“ ütles Trump. „Ülemkohtunik Kavanaugh mõrvakatse, ülemkohtunike kodude juures toimuv ebaseaduslik hirmutamine ja vasakradikaalide vägivaldsed terrorirünnakud elupooldajate keskustele kujutavad endast otsest rünnakut meie riigi vastu,“ lisas Trump.

Allikad: New York Post, Breitbart

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused