Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA vasakpoolsed ihkavad uut sõgedat seadust: kui lapsevanemad ei toeta LGBTQ+ ideoloogiat, tuleb neilt laps ära võtta!

-
26.06.2023
LGBTQ+ ideoloogia maski taga peidab end puhas kurjus
© Scanpix

USA California osariik tuli hiljuti välja seaduseelnõuga, mis lisaks vanemliku vastutuse ja lapse heaolu tagamise nõuete hulka ka lapse n-ö soolise üleminekuga nõustumise. Oma lapse transsoolisust mitte toetav lapsevanem võidakse uue seaduse järgi mõista süüdi lapse väärkohtlemises.

 

Seaduseelnõu autoriteks on USA vasakpoolsesse ehk Demokraatlikusse parteisse kuuluvad Lori Wilson ja Scott Wiener. Seaduseelnõu AB 956 nõuab, et kohtud saaksid õiguse uurida, kas lapsevanem ikka on olnud oma lapse soo osas „toetavad“. Wieneri muudatusettepanek kirjutab täielikult ümber lapse tervise, turvalisuse ja heaolu definitsiooni California osariigi senises perekonnaseaduses, vahendab The Daily Signal.

California kohtutele antaks täielik õigus võtta laps vanematelt ära, kui vanemad ei toeta LGBTQ+ ideoloogiat. Lisaks nõutakse koolidelt, kirikutelt, meditsiiniasutustelt ja teistelt lastega kokku puutuvatelt institutsioonidelt alaealiste „soomuutmise“ kinnitamist ilma mingeid küsimusi esitamata. Vastasel korral võib neid oodata ees süüdistus lapse „väärkohtlemises“.

Ühtlasi toob seaduseelnõu välja, millised organisatsioonid võivad edaspidi esitada California kohtutele nn tõendusmaterjali selle kohta, et lapse soomuutmise soovi ei ole toetatud. Näiteks võivad erinevad progressiivsete aktivistide organisatsioonid esitada kohtutele raporteid vastavast „diskrimineerimisest“, juhul kui nad enda väitel pakuvad teenust „seksuaalrünnaku või koduvägivalla ohvritele“.

Samas ei pakuta eelnõus ühtegi konkreetset definitsiooni selle kohta, mida täpsemalt mõistetakse lapse soo „mittetoetamise“ all. „Seaduseelnõus ei tehta vahet, kui vana on laps, kui kaua ta on identifitseerinud end transsoolisena, samuti ei eristata sotsiaalset toetamist meditsiinilisest soomuutmisravist,“ märgib The Washington Free Beaconi ajakirjanik Susannah Luthi.

AB 957 ei ole Wieneri esimene laste transsoolisust edendav seaduseelnõu. Möödunud aastal tuli Wiener välja seaduseelnõuga, mis jõustus septembris ja millega sai Californiast esimene USA osariik, kus pakutakse n-ö varjupaika alaealistele, kes soovivad saada soomuutmisravi ja -lõikusi.

Vanemlike õiguste kaitsjad ja eksperdid on eelnõud teravalt kritiseerinud, nimetades seda praeguse perekonnaseaduse groteskseks rikkumiseks. Lisaks sellele, et oma soo osas segaduses olevatele teismelistele tagatakse hormoonravi ja steriliseerivad lõikused, sunnitakse nüüd ka lapsevanemaid selle hullusega kaasa minema. Tegemist on nii laste kui ka vanemate õiguste julma rikkumisega.

Kodanikuõiguste eest seisev Nicole Pearson nimetas seaduseelnõud intervjuus The Daily Signalile põhiseadusvastaseks. „Seaduseelnõuga sätestatakse, et lapsevanema mittenõustumine oma lapse identiteediga on lapse väärkohtlemine. Tegemist on lõpliku juriidilise otsusega ilma toetavate tõenditeta, ilma eelnevalt etteteatatud ärakuulamiseta või võimaluseta olla ära kuulatud. Wilson ja senaator Scott Wiener ei ole arstid. Nad ei saa teha selliseid otsuseid iga 0-17-aastase lapse kohta osariigis, aga just seda nad praegu teha üritavad.“