Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA vasakpoolsed on oma võitluse konservatiivide vastu viinud fašismi tasemele

-
06.02.2021
Ameerika vasakpoolsete ideoloogia on segu lollustest. (Foto: Scanpix)

Miks tahavad vasakpoolsed vaigistada konservatiive? Miks lähevad Ameerika mõõdukamad demokraadid selle hävitusplaaniga kaasa, arutleb Ameerika kirjanik ja advokaat David Limbaugh.

Ameerika Ühendriikides on murekohti mitmeid, üks neist kahtlemata riigivõla mõistusevastane paisumine ja sellega kaasnev vältimatu fiskaalkatastroof. Paraku on üha murettekitavamaks muutunud hoopis vasakpoolsete edu USA politseiriigiks pööramisel (mis on irooniline, võttes arvesse, et samal ajal käib riigis n-ö sõda politseinike vastu).

Inimesed, kes praeguse pandeemia ajal veel ratsionaalselt mõelda suudavad, ei saa vaadata mööda hullumeelsusest, kooskõlastatud katsest kontrollida inimeste mõtteid ja väljaütlemisi. Inimesed, kes varem tõstsid häält president Donald Trumpi „fašismi“ vastu – mis on armetu demokraatide ja meedia loodud müüt –, tegelevad nüüd päriselt fašismi edendamisega. Miks?

On raske kujutleda, et üldjuhul mõistlikud inimesed lasevad end eksitada ja usuvad, et vaigistamine ning nn solvavate vaadete keelamine on kuidagigi kooskõlas kodanikuvabaduse traditsiooniga. Mõned õigustavad olukorda, väites, et tsenseerimise taga ei seisa ju sugugi mitte valitsus ning et USA põhiseadus ei luba selliselt tegutseda küll riigil, kuid ei maini eraettevõtteid. Seega – põhiseaduslikke põhimõtteid ei ole rikutud.

Loomulikult on neil võimalik selliste väidetega petta iseennast, kuid kõik teised peaksid olema ettevaatlikud. Pole mõtet teeselda, nagu ei kujutaks ülbete ja vastutustundetute digioligarhide konsortsium sõnavabadusele sama suurt ohtu. Kui inimesed lepivad meediahiidude ülisuure mõjuvõimu ja ettevõtete tsenseerimispoliitikaga, siis ei usu nad tegelikult enam kodanikuvabaduse põhimõtetesse.

Vasakpoolsed on viinud oma kurikavalat konservatiivide vaigistamise ja kontrollimise plaani ellu äärmiselt strateegiliselt. Järgmine samm konservatiivide – vasakagenda tõhusate oponentide – pidevast demoniseerimisest on konservatiivide täielik tasalülitamine.

Ettevalmistused selleks on käinud juba mitu kümnendit, lisaks veel terve hulk teisi äärmusideid, mida nüüd esitatakse peavooluna. Visalt on taotud narratiivi sellest, kuidas konservatiivide jutt on lausa loomupäraselt vihaõhutav ja vaenulik, mis omakorda on viinud inimesed vägivaldsete tegudeni. Konservatiivide olulised sõnumid on kõik tembeldatud rassistlikuks, kitsarinnaliseks, homofoobseks, vihkamisväärseks ja empaatiavõimetuks.

Mõned konservatiivid usuvad naiivselt, et vasakpoolsed on oma rassismiteemaga nii üle pingutanud, et see ei ole enam efektiivne. Paraku on rünnakud praegu võimsamad kui kunagi varem. Vasakpoolsed kasutavad rassismi ära avatud piiride poliitika edendamiseks, väites põhimõtteliselt, et Ameerika Ühendriigid on esimene riik maailmas, millel ei ole õigust kontrollida omaenda piire.

Rassismiteemat kasutatakse sotsialismi edendamiseks; väidetakse, et Ameerika „rassistliku“ mineviku tõttu tuleb  loobuda võrdsete võimaluste printsiibist ja asendada see „võrdsusega“. Seadusega tagatud võrdsus ja võrdsed võimalused ei tähenda enam midagi, nagu ka õiglus, mille tähendus on samuti rakendatud vasakpoolsete eesmärkide elluviimise teenistusse. Rassismiteema on jõudnud isegi kliimamuutuste ja COVID-pandeemiaga seotud poliitikasse. On lihtsalt piinlik, kui nürimeelseks on inimesed muutunud.

Lõputu Donald Trumpi vastase vaenu õhutamine ei ole kunagi olnud seotud ainult Donald Trumpiga. Teda on lihtsalt kasutatud sobiva patuoinana kogu konservatiivse liikumise mustamiseks. Ja kui vasakpoolsetel õnnestub suruda läbi hullumeelne väide, nagu oleks kõik 74 miljonit Trumpi toetajat kaasosalised Kapitooliumi ründamises, siis suudetaksegi jätta mulje, et konservatiivsed ideed on oma olemuselt ohtlikud ja viha õhutavad. Ning siseriiklike terroristide vaigistamine ei ole ju mingi probleem?

Allikas: Townhall