Uskumatu, kuid tõsi: Euroopa konventsioon lubab pagulaste kvalifikatsiooni tunnustamist ka seda tõestamata

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Ülimalt tõenäoline, et nähtav laadung ei koosne arstidest, inseneridest, teadlastest ja teistest tippspetsialistidest. Pilt on illustratiivne.

Sihtasutuse Archimedes kodulehel olev info teemal “Pagulaste kvalifikatsioonide tunnustamine Eestis” tundub uskumatuna – sisuliselt antakse neile õigus mida tahes kokku valetada.

Ja et nad seda oskavad ja teavad, selles ei maksa kahelda – vastava õpetuse annavad võõrastele igasugused pagulasabid ja “inimõiguslased”. Pagulased on juba massiliselt valetanud oma vanuse, päritolu, tegeliku saatuse ja palju muu kohta – selleks, et vaid varjupaigataotluse heakskiit saavutada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Selleks, et haridusdokumentideta pagulaste kvalifikatsioon saaks õiglaselt tunnustatud, võttis Lissaboni tunnustamise konventsiooni komitee 2017. aasta novembris vastu pagulaste kvalifikatsioone puudutava lisadokumendi, mis annab suuniseid pagulaste, ümberasustatud isikute ja pagulastega sarnases olukorras olevad isikute kvalifikatsioonide hindamiseks ja tunnustamiseks, kui kvalifikatsiooni ei ole võimalik dokumentaalselt tõendada.

Kõrgharidusega seonduvate kvalifikatsioonide Euroopa regioonis tunnustamise konventsiooni (Lissaboni tunnustamise konventsioon) artikkel VII sätestab, et pagulaste, ümberasustatud isikute ja pagulastega sarnases olukorras olevate isikute kvalifikatsiooni tuleb tunnustada ka juhul, kui neil ei ole võimalik esitada haridust tõendavaid dokumente täielikult või osaliselt,” kirjutatakse sihtasutuse kodulehel.

Kuigi kindlasti on olemas täiendavad juhised, kuidas pagulaste kvalifikatsiooni kontrollida, siis olematute oskuste ja hariduse tunnistamine olemasolevatena hakkab kohe kindlasti massiliselt toimuma või juba toimubki. Sellele viitavad inimõiguslaste, sallivuslaste ja muude pagulaslembeliste institutsioonide varasemad soovitused pagulastele riiki saabudes see kohe kohtu alla anda, õpetused, kuidas protseduure valetades läbida ja nii edasi.

Ei maksa ka unustada, et pagulastega tegelevad valdavalt inimesed, kes neid riiki soovivad, seega täidavad nad paberid migrantide jaoks võimalikult soodsalt. Seda tõestas mõne aasta tagune juhtum, kus Rootsi karmistas teatud kuupäevast vastuvõtutaotluste tingimusi – ja loetud päevad enne seda täideti sadu pagulaste pabereid ülikiiresti ja leebemate reeglite järgi, kusjuures vasakliberaalsed ametnikud jäid selleks isegi pikemalt tööle.

Läänes on väga levinud arusaam, et “õnnetute” pagulaste nimel võib ka seadusi rikkuda. Seda tõestab kogu 2015-2016. aasta praktika, kus Euroopas maale astunud migrandid tormasid karistamatult läbi paljude riikide ja kõikvõimalikke sealseid seadusi rikkudes kuni La Manche`ni välja.

Sama praktika jätkub ka praegu, sest ebaseaduslikud migrandid, kes tulevad üle Vahemere ja Balkani kaudu, saavad oma seadusvastasest tegevusest hoolimata kohe legaalse staatuse. Ka Paavst Franciscus on väitnud, et migrantide “õigused” olevat kõrgemal isegi riikide suveräänsusest ning Itaalia riigi keeldu eiranud ning politseipaati ramminud piraat ja inimkaubitseja Carola Rackete sai kohtus seadusrikkumistele õigustuse ja heakskiidu.

Seega võib eeldada, et kui migrantidel lubatakse oma kvalifikatsioonist seda tõestamata rääkida, siis avatakse neile suurepärane võimalus ennast “insenerideks” valetada, ja et oma parketikõlbulikkust tõestada, kasutavad nad selle võimaluse kohe ära. Riik aga saab tegelikult endale oskusteta, kõlbmatud ja loodrite ridu täiendavad “õõnespead”.

ÜRO otsustas alles, et kliimapõgenikke ei tohtivat edaspidi enam koju saata. Võib vaid ette kujutada, kui paljud migrandid kvalifitseeruvad peagi ümber “kliimapõgenikeks”.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused