Uudis Poola kohtusüsteemi karistamisest tuli kohe pärast Eesti “geikohtu” otsust

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Poola võimuerakond Seaduse ja Õigluse Partei (PiS) viis kohtureformiga läbi kommunismitaaga eemaldamise riigi elust.

Euroopa Liidu struktuurid jätkavad repressioone oma suveräänsust kaitsvate riikide vastu, Eesti kohus aga näitas esmaspäeval just ideoloogilist tellimustööd.

Euroopa Kohtute Nõukogude Võrgustik (ENCJ) teatas esmaspäeval pärast kohtumist Rumeenia pealinnas Bukarestis, et peatas Poola riikliku kohtute järelevalvenõukogu (KRS) hääleõiguse ja heitis selle võrgustikust välja. Poola liikmesuse peatamise poolt hääletas 100 kohtunikku, vastu oli kuus ja kaheksa jäi erapooletuks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Poola paremkonservatiivse võimuerakonna Seadus ja Õiglus (PiS) valitsuse läbiviidud muudatuste järel valib edaspidi kohtunikke KRS-i liikmete asemel parlament. Tegemist on osaga laiemast kohtusüsteemi ümberkorraldamisest, mida Poola valitsus on põhjendanud vajadusega juurida välja korruptsioon ja kommunismiaegne pärand – korrumpeerunud kohtutsunftilt võeti õigus määrata endiselt kohtadele inimesi, kellest paljud on represseerinud ka kommunistliku korra vastu võidelnuid.

Euroopa Komisjon käivitas detsembris Poola suhtes EL-i leppe 7. artikli seoses “süstemaatiliste ähvardustega riigi kohtuvõimu iseseisvuse aadressil”. Seekordne repressiooniakt viitab üha teravnevale võitlusele Euroopa föderaliseerumise pooldajate ja vastaste vahel.

Eestis tunnistas ringkonnakohus esmaspäeval põhiseadusega vastuolus olevaks välismaalaste seaduse osa, mis ei näe ette õiguslikku alust tähtajalise elamisloa andmiseks Eesti kodaniku samasoolisele registreeritud kooselupartnerile Eestis elamiseks. Tegu on katsega läbi suruda samasooliste abielu legitiimsus olukorras, kus Eesti seadused seda ei tunnista.

Ka Eesti justiitssüsteem vajab põhjalikku reformi ja EKRE võimule tulles see ka juhtub.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused