Uuring näitab, et Rootsi tulistajad on valdavalt sisserändetaustaga

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Migrandigängide tulevahetuses Botkyrkas jäi kuulide ette 12-aastane Rootsi tüdruk. Pilt on illustratiivne.

Rootsis toimunud tulistamiste toimepanijad on enamasti noored mehed, sageli Lähis-Idast. Enamik neist on põhikooli lõpetamata ja paljud on pärit kriminaalse taustaga peredest, selgub “Dagens Nyheteri” avaldatud uuringust.

Rootsi päevaleht uuris statistikat 432 inimese kohta, kes vahistati, süüdistati või mõisteti süüdi mõrvas või mõrvakatses ajavahemikus 2017. aasta jaanuarist kuni 2021. aasta augustini tulirelvaga tapmise või mõrvakatse eest.

Valdav osa kurjategijatest on mehed (97%), enamasti vanuses 18-24, kuigi on ka 15-aastaseid. Mitterootsi päritolu isikud on selgelt üleesindatud. 85 protsenti kahtlusalustest on sündinud teises riigis või neil oli vähemalt üks välismaalane vanem. Rootsi ühiskonnas on 34% sündinud väljaspool Rootsit või vähemalt ühe vanemaga teisest riigist.

Ajalehe analüüs näitab, et suurem osa tulistamiste toimepanijatest, 62%, on pärit Lähis-Idast või Aafrika Sarve piirkonnast (Somaalia, Eritrea, Etioopia). Tulistajate hulgas on ka sisserändajaid Iraagist, Süüriast, endisest Jugoslaaviast ja Türgist.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused