Uuring: Saksamaa on suukorvistatud, tabuteemadeks on islam ja migratsioon

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Tsensuuri vastu protesteeritakse kogu maailmas. Pilt on illustratiivne.

Hiljuti läbiviidud uuring näitas, et vaid viiendik sakslastest tunneb, et saab avalikult vabalt oma arvamust avaldada ja kõigest rääkida. Peamisteks tabudeks on põgenike ja islamiga seotud teemad.

Uuringufirma IfD Allensbach poolt läbi viidud uuringus osalejad leidsid, et nad saavad vabalt rääkida vaid oma sõpradega koos olles, kuid mitte avalikult. Nende sõnul on tekkinud terve rida kirjutamata seadusi selle kohta, millised teemad on aktsepteeritud ja millised mitte.

59% vastanutest ütles, et saavad vabalt avaldada oma arvamust kõige kohta vaid sõprade ringis ja vaid 18% arvates on neil võimalik rääkida kõikidel teemadel avalikult. Sõprade hulgas on teatud teemade osas ettevaatlikud 34% vastanutest, avalikkus ruumis aga lausa 58% vastanutest.

Kõigest 17% kinnitas, et tunnevad end vabalt internetis suheldes. Põhjuseks nimetati inetuid ja jõhkraid vaidlusi ning verbaalseid rünnakuid. Lausa 36% ütles, et on internetis väljendudes väga ettevaatlikud.

Peamisteks tabuteemadeks on põgenikud ja islam. Lisaks leidis 41% vastanutest, et poliitiline korrektsus on ületanud igasugused piirid. 35% jõudis isegi järeldusele, et väljendusvabadus ongi võimalik ainult sõprade hulgas.

Paljud leidsid ka, et inimeste keelekasutust on hakatud piirama. Täiesti arusaamatuks pidasid inimesed tekstide tagantjärgi korrigeerimist, eesmärgiga ajakohastada need praeguste normide ja ülitundlikkusega.

Näitena nimetati Astrid Lindgreni raamatut „Pipi Pikksukk“, kus sõna „neegrikuningas“ asendati poliitkorrektse „lõunamerekuningaga. 75% vastanutest leidis, et raamatud peaksid säilima sellistena, nagu need originaalis kirjutati või tõlgiti, vaid 14% oli selle poolt, et tekste tuleks muuta.

Allikas: Die Welt

Refereeris Triin van Doorslaer

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused