Uuring: üha enam inimesi kogu maailmas ei ole demokraatiaga rahul

Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
Demokraatia reegleid on eiratud ka Riigikogu saalis, kus on kahtluse alla seatud süütuse presumptsiooni kehtivus. Pilt on illustratiivne.

Arenenud riikide kodanike rahulolematus demokraatiaga on viimase 25 aasta suurim, ütlevad Cambridge’i ülikooli teadlased.

Uurijate analüüsi aluseks on andmebaas, mis sisaldab 3500 küsitluse ühtekokku nelja miljoni inimese arvamusi, vahendas BBC. Inimestelt päriti, kas nad on oma riigi demokraatiaga rahul.

Uuringuid on tehtud alates 1995. aastast ja selle ajaga on rahulolematus tõusnud 48 protsendilt 58 protsendini. Eriti rahulolematud on inimesed Suurbritannias ja USA-s. Uuring hõlmab 154 riiki.

“Demokraatial läheb halvasti kõikjal maailmas,” ütles raporti koostaja Roberto Foa. “Rahulolematus demokraatiaga on aja jooksul kasvanud ning on jõudmas ülemaailmselt kõigi aegade kõrgeimale tasemele.”

Uudis ei ütle küll, mida demokraatia all silmas peetakse, kuid tõenäoliselt on selleks lääneriikides võimutsev nn liberaalne demokraatia, mis on taandunud paljudest demokraatia põhireeglitest ja asunud oma “väärtusi” sunni ning sõnavabaduse piiramisega kehtestama. (BNS-UU)

Kommentaarid

2 commentsOn Uuring: üha enam inimesi kogu maailmas ei ole demokraatiaga rahul

  • Avatar

    demokraatia nagu “windowsi kasutajas6bralikkus” — palju sellest kuulnud aga mitte kunagi näinud.

  • Avatar

    küllap ka seepärast, et tänapäevane nn demokraatia sarnaneb suuresti ka anarhiale

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused