Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uuring: USA presidendivalimistel jäid miljonid antud hääled lugemata

-
25.08.2021
Konservatiivne Ameerika ootab Trumpi tagasi.
© Scanpix

Hiljuti avaldatud uuringu andmetel jäi 2020. aasta USA presidendivalimistel lugemata ligi 15 miljonit kirja teel saadetud hääletussedelit ning enam kui miljon sedelit jäi saatmata. Valimiste järelevalvega tegelev konservatiivne grupp Public Interest Legal Foundation avalikustas uurimuse raporti, milles andis hinnangu massilise kirjateel hääletamise mõjule USA võtmeosariikides nagu Arizona, Georgia ja Wisconsin.

Raport ütleb, et 1,1 miljonit kirjateel saadetud hääletussedelit ei jõudnud erinevatel põhjustel valimisjaoskondadesse, kehtetuks loeti veel 560 814 kirjateel saadetud sedelit ja 14,7 miljoni kirjateel saadetud sedeli saatus on raporti sõnul teadmata.

Joe Biden võitis Donald Trumpi valijameestega 306-232, samas kogus Biden Arizonas, Georgias ja Wisconsinis napilt 0,6% (või alla selle) rohkem hääli. Veebruaris läbiviidud Washington Posti analüüs näitas, et vaid 43 000 hääle võltsimine oleks võimaldanud neis kolmes osariigis valimistulemusi muuta.

„Täpsemalt vaadates kogus president Joe Biden Arizonas 10 457 häält rohkem, kuid väidetavalt saatis Maricopa maakond 110 092 hääletussedelit aegunud või vanadel aadressidel,“ seisab Public Interest Legal Foundation raportis. „Samasugune stsenaarium kordus ka Nevadas, kus Biden kogus 33 596 häält rohkem, ehkki Clarki maakonnas läks kaduma 93 279 sedelit.“

Clarki maakonnas oli Los Angelese maakonna järel kõige suurem arv teadmata saatusega sedeleid, s.t n-ö sedelid, mida ei saadetud täidetuna tagasi, mis läksid kaduma või mida mingil muul põhjusel ei olnud võimalik tuvastada.

Kongressi demokraadid jätkavad aga kirjateel hääletamise laiendamist uute seadustega, mis võimaldavad sedelite postitamist kolmandate isikute poolt, piiravad valimisnimekirjade säilitamist ja lubavad vaadata mööda hääletaja isikutuvastamisega seotud seadustest.

„Seadused nagu HR1/S1 muudavad olukorra veel halvemaks ja tekitavad meie valimissüsteemis veel rohkem vigu, vähendavad õigusi ja põhjustavad sellega ka üha suuremaid kahtlusi valimistulemuste aususe osas,“ ütles Public Interest Legal Foundation juht ja USA justiitsministeeriumi endine jurist J. Christian Adams. „Mõned maakonnad, kus kirjateel hääletamise kogemus oli väga väike, lükkasid tagasi pea kõik kirjateel saadetud sedelid. Niimoodi jätkates muutub 2020. aasta valimistega kaasnenud kaos normiks.“

2020. aastal võimaldati inimestele kirjateel hääletamist tavapärast rohkem COVID-19 pandeemia tõttu. Public Interest Legal Foundationi raporti kohaselt kaduma läinud sedeleid seetõttu kaks korda rohkem kui eelmiste presidendivalimiste ajal ja teadmata saatusega sedeleid lausa kolm korda rohkem.

Allikas: The Daily Signal