Uus Itaalia siseminister Salvini võtab esimese asjana käsile rappaläinud migratsioonipoliitika

Maailm,
©Scanpix
Matteo Salvini

Itaalia uus siseminister Matteo Salvini lubas reedel esimese asjana muuta riigi migratsioonipoliitikat.

Salvini ütles ajakirjanikele, et ta tahab vähendada Itaaliasse saabuvate migrantide arvu, suurendada deporteerimist ja kärpida riigi kulutusi migrantidele.

Itaalia uus patriootlik ja euroskeptiline valitsus eesotsas peaminister Giuseppe Contega andis reedel ametivande. Conte valitsusse kuuluvad ministrid eliidivastasest Viie Tähe Liikumisest ja rahvuslikust Põhja Liigast.

Salvini erakond Liiga on võtnud karmi hoiaku ebaseadusliku migratsiooni suhtes, nõudes, et Euroopa Liit teeks rohkem Itaalia toetamiseks.

Itaalia on koos Kreekaga kandnud suuremat osa viimase paari aasta rändekriisi koormast. Tuhanded üle Vahemere Euroopa Liitu saabuvad põgenikud on jõudnud esimesena just Itaaliasse või Kreekasse. Lisaks tegutsevad mõlemas riigis suured inimkaubitsejate võrgustikud ning piiride kaitse on nn inimõiguslaste survel olematu.

AP – BNS

Seotud lood: Vahemerel võtab võimust kummaline sümbioos — inimkaubitsejate ja -õiguslaste koostöö

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused