Uus-Meremaa eriviisa näitab kontrollimatut migratsiooni kunagisele maooride maale

Rubriik Maailm On
©AFP/Scanpix
Mošee Christchurchis.

Üks uudis hiljuti mošeerünnaku üle elanud Uus-Meremaalt annab uue pildi sealsetest arengutest.

Uus-Meremaa annab Christchurchi mošeerünnakutes kannatanutele taotleda järgmise kahe aasta jooksul alalist elamisluba.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Spetsiaalne viisakategooria puudutab inimesi, kelle “elu see tragöödia kõige enam mõjutas” ning annab ajutise viisa ja elamisloa omanikele võimaluse oma staatust kindlustada, ütles Uus-Meremaa immigratsiooniamet.

Eriviisat on õigus taotleda inimestel, kes viibisid 15. märtsi rünnakute ajal ühes kahest mošeest ja nende uus-Meremaal elavatel lähimatel perekonnaliikmetel. Viimane kategooria hõlmab ka näiteks elukaaslase perekonnaliikmeid ja alla 25-aastaste laste vanavanemaid.

Uus-Meremaa islamiühenduste liidu president Mustafa Farouk ütles, et see on helde pakkumine.

See uudis näitab, et suur osa Christchurchi mošeedes viibinutest ei omanud isegi alalist elamisluba. Seega toimub aktiivne islamiinvasioon ka kahte inglisekeelsesse Vaikse ookeani piirkonna riiki, mis on algselt Austraalia aborigeenide ja Uus-Meremaa maooride kodud.

Uus-Meremaa kinnistab seega oma keskkonda nähtuse ehk ühe agressiivse religiooni pooldajate sissevoolu, mis Euroopas on juba eurooplaste eksistentsi küsimuseks muutumas. (AFP – BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused