Uus trend Soomes: varjupaigataotlejad muutuvad geideks või hakkavad kristlust austama

Maailm,
Pagulaste miiting Soomes
©AFP/Scanpix
Pagulased väidavad, et nad pole vaenlased, kuid nende tegevus näitab vastupidist.

Soomes sai möödunud aastal alguse trend, kus pagulased võtavad vastu ristiusu, mistõttu suurenes hüppeliselt ka positiivsete varjupaiga andmise otsuste arv. Teine võimalus põhjanaabrite juures varjupaika saada on endas “avastatud” homoseksuaalsus.

Möödunud aastal tegid paljud varjupaigataotlejad esialgse negatiivse otsuse peale taotluse ümbervaatamiseks ning tõid selles välja, et on võtnud vastu ristiusu. Usuga seotud taotlusi oli 70 protsenti. Seetõttu kerkis möödunud aastal positiivse lahendiga varjupaigataotluse arv 40 protsenti peale kõigist taotlustest. Seda on oluliselt rohkem kui varasematel aastatel, vahendab eestinen.fi ajalehte Helsingin Sanomat.

Soome migratsiooniamet Migri on seisukohal, et ristiusku pöördunud inimesel on seoses usuga ohtlik naasta tagasi kodukohta. Nimelt suhtub islam usuvahetusse väga rangelt, karistuseks on usutaganeja surm, kuid samas võidakse sellist sammu ka andestada, kui seda on tehtud islami levitamise nimel.

Põhiliselt on ristiusu vastu võtnud iraanlased, aga on ka afgaane ja iraaklasi. Kui veel möödunud aasta algul pöördusid varjupaigataotlejad ristiusku põhiliselt Soomes, siis nüüd on see trend levinud teistesse Põhjamaadesse ja mujale Euroopa Liitu.

Möödunud aastal taotles Soomes varjupaika 5059 inimest, kuid see arv on langemas.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused