Uusrassism möllab: reklaamplakat Londonis kutsub valgeid britte ennast steriliseerima

Maailm,
yay

Sotsiaalmeedias levib foto Londonis Holloway Roadil asuvast reklaamtahvlist, mis paistab kutsuvat valgeid brittide üles enda steriliseerimisele. Reklaamtahvlilt võib lugeda: „Kujutle linna, mis on vähem ülerahvastatud… anna oma panus – steriliseeri end! Juhhuu!“

Plakati tekst ise on juba üsna uskumatu, kuid veelgi üllatavam on see, et plakat ei vasta nn mitmekesisuse standarditele, mis on Suurbritannias marketingi, reklaami või propaganda puhul muidu iseenesestmõistetavad. Nimelt on Holloway Roadi reklaamtahvlil näha vaid valgeid britte. Taustal paistavad rõõmsameelsed valged lapsed, kes tunneks justkui lõbu sellest, et neid jääb aina vähemaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Suurbritannias on reklaamipoliitika üsna range ja Briti reklaamiamet ASA jälgib tavaliselt hoolega, et reklaamides ei tuleks ette rassilist diskrimineerimist ega rassiliste stereorüüpide rõhutamist. Tõsiasi, et sellel plakatil ei ole taustal näha ühegi teise vähemuse esindajat, saadab paljude meelest selge sõnumi – steriliseerimise üleskutse ongi mõeldud ainult valgetele.

Londonis on hiljutiste andmete kohaselt langenud valgete osakaal 41%-le elanikkonnast, kuid reklaamtahvli autorite arvates ei ole see protsent ilmselt veel piisavalt madal. Samas ei ole teada, kes reklaamiplakati üles pani. Tegemist ei ole ka mitte esimese korraga, kui sedalaadi reklaame Lääne-Euroopas üles pannakse, ehkki sündimus on lääneriikides juba niigi madal.

Allikas: Voice of Europe

2 commentsOn Uusrassism möllab: reklaamplakat Londonis kutsub valgeid britte ennast steriliseerima

  • Avatar

    Paneme nüüd googeli otsingusse “public pools in china” (avalik ujula hiinas) ja siis ka “public pool /mis iganes EUroopa riik/” ja muudame otsingu “vaata pilte”.
    Ja nüüd siis võrdleme isiku tihedust ühe ruutmeetri kohta ja vaatame… ja vaatame…
    Siis räägime edasi keda steriliseerida tuleb ja keda mitte.

  • Avatar

    Milleks tsiteerida ja levitada inimest kelle jumal on loonud näitlejaks ja annetest ilma jätnud. Niigi karm karistus.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused