“Vaba” Ukraina ühineb “euroopalike väärtustega”

Maailm,
LGBT kogub Ukrainas jõudu, loosungid aga on endised – armastus olevat inimõigus.

On olemas üks satiiriline pilt USA rahvuslinnust valgepea-merikotkast, kes kohe kui kuskil naftat leitakse, lendab sinna Lääne demokraatiat viima. Sama on “euroopalike väärtustega” – niipea kui mõni riik senisest veidigi demokraatlikumaks muutub, eksporditakse seda nähtust sinna, koos eurorahade õnnistuse lubadusega.

Ukraina haridusminister Sergei Škarlet ütles ajalehele “Strana” antud intervjuus, et Ukraina õpikuid parandatakse nii, et neis oleks sooideoloogiat ning sallivat suhtumist LGBT-inimestesse ja samasooliste abieludesse, mida erinevad organisatsioonid nüüd propageerivad. Tõenäoliselt kirjutatakse õpikutesse mõistete “ema” ja “isa” asemele, nagu paljudes lääneriikides, sõnad “vanem 1” ja “vanem 2”.

Škarlet rääkis, et Ukraina koolide õppekavadesse on plaanis selline praktika sisse viia. “Ukraina on juba ühinenud Biarritzi partnerlusega (rahvusvaheline kõigile võrdsete õiguste ja võimaluste loomise algatus). Ukraina on võtnud endale kohustuse tagada võrdõiguslikkus. Mitte nii kaugele, et LGBT inimestest õpikutes kirjutataks, kuid haridusministeeriumi jaoks on nad selle lepingu üks subjekte,” ütles Sergei Škarlet.

Ta täpsustas, et need kohustused eeldavad olemasoleva õppematerjali analüüsi diskrimineerimise osas erinevatel põhjustel. Kuid need käsitlevad sugu, mitte otseselt LGBT-d. “Näiteks” ema pesi akent “- võib-olla asendatakse see “isa pesi akent”. Me muudame arvamusi meeste ja naiste stereotüüpsete rollide kohta ühiskonnas ja perekonnas. Et naiste rolliks poleks ainult köök. Meestel ja naistel peavad olema võrdsed võimalused,” rääkis Sergei Škarlet.

Küsimusele, kas Ukraina õpikud hakkaksid emale ja isale eelistama mõisteid “vanem 1” ja “vanem 2”, vastas Sergei Škarlet: “Ma pole seda kava veel näinud. Biarritzi partnerlust kontrollib Ukraina presidendiproua Elena Zelenskaja büroo. Meile ei antud ülesandeid seoses vanema mõistetega ega samasooliste abieludega, leping käsitleb soorolle,” ütles haridusminister.

Tema sõnul on Ukrainas kooliõpikuid hakatud Biarritzi partnerluse nõudeid arvestades juba muutma. “Tegevuskava on Ukraina valitsuse poolt võetud kohustuste täitmiseks algatuse “Biarritzi partnerlus” raames, aastateks 2021–2024 ellu viidava soolise võrdõiguslikkuse kohta, “ütles Sergei Škarlet.

Küsimusele tema isikliku suhtumise kohta LGBT-inimestesse, vastas Sergei Škarlet, et see on tema jaoks keeruline küsimus. “Olen tolerantne, salliv inimene. Ma ei kommenteeri midagi muud,” võttis minister kokku.

Nii võtab vasakliberalism üle Ida-Euroopat. Kindlasti sihitakse sellisteks muutusteks ka Valgevenet. Kuigi võib eeldada, et demokraatiakogemuseta maades võimendatakse need küsimused eriti tobedalt üle ja traditsioonilised väärtused hävitatakse marksistlikul moel, nagu seda holodomori-Ukrainaski on ajalooliselt juhtunud.

Allikas: strana.ua

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused