Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vabariiklased nõuavad Robert Muelleri tagandamist Venemaa sidemete uurimiskomisjonist

-
06.11.2017
47RS171028A232

Portaal Breitbart kirjutab, et möödunud reedel esitas USA Esindajatekoja vabariiklasest esindaja Matt Gaetz resolutsiooni FBI endise peadirektori Robert Muelleri tagandamiseks tema praeguselt ametikohalt Trumpi kampaania väidetavate Venemaa sidemete uurimiskomisjoni erinõuniku kohalt.

Oma resolutsioonis ütles Gaetz, et päevavalgele on tulnud uut tõendusmaterjali selle kohta, kuidas FBI ei teavitanud USA Kongressi Venemaa korruptsioonist Ameerika uraaniettevõtete juures ning takistas oma võtmetunnistajal võtta ühendust kongressi esindajatega.

„Ehkki FBI-l oli korruptsiooni kohta informatsioon olemas juba 2010, jätkas justiitsministeerium selle juhtumi uurimist ligi neli aastat. Robert Muelleri juhitud FBI nõudis aga, et võtmetunnistaja kirjutaks alla vaikimislepingule,“ ütles Gaetz.

„Tunnistajat, kes plaanis võtta ühendust kongressi esindajate ning föderaalkohtuga, et edastada teave altkäemaksude ja korruptsiooni kohta, ähvardati kohtumenetlusega. Tema vaigistamisega hoidsid Obama-aegne justiitsministeerium ja Muelleri-aegne FBI kongressi teadmatuses Venemaa poolsetest olulise tähtsusega seadusevastastest sekkumistest Ameerika uraaniettevõtete tegevusse,“ rääkis Gaetz.

Gaetz leiab, et kuna kõik eelpool nimetatu leidis aset Muelleri FBI peadirektoriks olemise ajal, on Mueller end lootusetult kompromiteerinud ja peab kohe tagasi astuma.

Hiljuti tõi portaal The Hill avalikkuse ette uut teavet FBI tegevuse kohta Venemaa USA altkäemaksuskeemide uurimisel. Portaali andmetel alustati sellekohast uurimist 2009. aastal ja koguti hulgaliselt tõendeid laiaulatusliku altkäemaksu- ja rahapesuskeemide kohta. Ent Venemaa tuumaenergiaettevõtte ümber koondunud uurimisest ei teavitatud kongressiliikmeid, isegi siis mitte, kui Obama administratsioon kiitis 2010. aastal heaks tehingu, mille tulemusena liikus 20% USA uraanitoodangust Venemaa kontrolli alla.

Tolleaegne riigisekretär Hillary Clinton istus üheksa liikmelises komisjonis, mis kiitis tehingu heaks ning samal ajal maksti Bill Clintonile Venemaa investoritele peetud loengu eest Moskvas 500 000 dollarit. Lisaks kohtus Bill kõrgete Vene poliitikutega ja Clinton Foundationi kontole laekus miljoneid dollareid tehingusse kaasatud välisinvestoritelt.

Möödunud nädala alguses esitas Mueller süüdistuse president Donald Trumpi kampaaniat vedanud Paul Manaforti, Rick Gates’i ja George Papadopoulos’e vastu, keda süüdistatakse rahapesus, maksupettuses, lobitöö reeglite rikkumises ning valetamises.

Juulis tegi aga Gaetz esindajatekoja õiguskomisjonile ettepaneku alustada uurimist endise FBI peadirektori James Comey ja Muelleri koostöö osas, Comey tegutsemise osas Hillary Clintoni privaatse meiliserveri juhtumi uurimisel ning endise peaprokuröri Loretta Lynch’i ja Bill Clintoni kohtumise osas ajal, mil Clintoni abikaasa Hillary suhtes käis ametlik uurimine.

Comey ütles tunnistusi andes, et lekitas FBI peadirektorina ühe oma memo tahtlikult ajakirjandusele, et Venemaa teemade uurimiseks moodustataks erikomisjon.

Pärast memo lekitamist nimetas aseprokurör Rod Rosenstein Muelleri erikomisjoni juhiks, kes omakorda pani kokku komisjoni juristidest, kes kõik on olnud demokraatide kampaaniate suurannetajad, sh ka Hillary Clintoni presidendikampaania annetajad.

„President Trump on palunud meie abi,“ ütles Gaetz Breitbartile. „Kongress peab aitama tuua selgust Muelleri huvide konflikti osas.“

„Maksureform on kindlasti väga oluline, kuid meie demokraatia on ohus, kui süvariigil lubatakse õõnestada meie õiguspäraselt valitud presidendi usaldusväärsust,“ ütles Gaetz.

Allikas: Breitbart

FOTO: Reuters/Scanpix