Vabaühendused muudavad Vahemere seadusetuse, massihukkumiste ja inimkaubanduse paigaks

Rubriik Maailm On
©Reuters/Scanpix
Inimkaubandus ja seadusetus humanismi sildi all – Sea-Watch.

Uus konflikt immigratsiooni piirava Itaalia siseministri Matteo Salvini ja Saksa vabaühenduse Sea-Watch vahel näitab, et nn päästeorganisatsioonid kasutavad humanismi ära igasuguse seadusandluse täielikuks eiramiseks.

Matteo Salvini on varem öelnud, et vabaühenduste laevad on muutunud täielikeks piraadialusteks, kes ei hooli mingitest seadustest ega meresõiduõigustest, ning oma näiliselt inimliku tegevuse sildi all aitavad nad inimkaubitsejatel hiigelkasumeid teenida.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Päästelaev Sea-Watch 3 teatas kolmapäeval, et kavatseb Itaalia võimalikest trahvidest hoolimata toimetada Vahemerelt pardalevõetud migrandid Itaalia Lampedusa saarele, kirjutab BNS. Seega siis ütleb üks kuritegelik organisatsioon, et hoolimata suveräänse riigi varasematest korduvatest hoiatustest vilistab ta lihtsalt seadustele.

“Me kasutame kõiki seaduslikke vahendeid, et peatada ebaseaduslikku laeva, mis ohustab kümneid migrante, selleks, et mängida räpast poliitilist mängu,” ütles Salvini Facebookis pärast Sea-Watchi avaldust. “Ma ei anna kellelegi luba maale tulla… Meie kannatus on katkenud. Holland peab vastama,” sõnas siseminister.

Euroopa Inimõiguste Kohus (ECHR) teatas teisipäeval, et Itaalia peab “pakkuma jätkuvalt kogu vajaminevat abi” hädas migrantidele. Seega on ka ECHR avaldanud toetust inimkaubandusele, mõtlemata sellele, et Sea-Watchi tegevus sunnib üha uusi paate kaldast lahti lükkama ja surmateele asuma.

Salvini ütles teisipäeval, et Hollandi lipu all seilav päästelaev võib “jääda merele jõuludeni ja uue aastani”, kuid seda ei lasta ikkagi Itaaliasse. Itaalia on võtnud Sea-Watch 3-lt vastu 11 riskirühma kuuluvat migranti. Praegu on päästealuse pardal 42 migranti.

Salvini ähvardas varem sel kuul, et määrab laeva kaptenile, omanikule ja kasutajale “Itaalia vetesse ebaseaduslikult sisenemise eest” kuni 50 000 euro suuruse trahvid.

Vahemerel toimub praegu kokkupõrge kahe maailmavaate vahel – üks on vasakliberaalne, mis tahab humaansuse sildi all ja igasuguseid seadusi rikkudes soodustada inimkaubandust ja vahetada Euroopa rahvastik välja; teine tahab Euroopat massiimmigratsiooni eest kaitsta, lõpetada inimkaubandus ja surmad Vahemere vetes, ennekõike aga lokkav seaduste rikkumine.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused