Vabaühenduste päästelaevad on kui piraadid: nüüd satuti vastasseisu Liibüa rannavalvega

Maailm,
©Scanpix
Inimsmugelduslaev Alan Kurdi.

Saksa vabaühendus Sea-Eye teatas laupäeval, et Liibüa rannavalve ähvardas Vahemerel üht selle migrante kokku korjanud abilaeva ja tegi hoiatuslaske.

“Me oleme šokis: meid pole kunagi varem niimoodi ähvardatud!” ütles Sea-Eye pressiesindaja Gorden Isler. “Meil õnnestus 90 inimest, nende seas kaks naist, pardale saada,” ütles Isler.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vabaühenduse laev Alan Kurdi suundus smugeldusmissioonile pärast Liibüa vetes seilanud laevalt hädakutsungi saamist. Alan Kurdi tegi kindlaks migrandialuse asukoha ja võttis migrandid pardale.

“Ajal, kui me olime juba 10 inimest pardale võtnud, piirasid meie laeva ümber kolm kiirkaatrit täis maskides ja hambuni relvastatud isikuid,” sõnas Isler.

Sea-Eye teatel tegid rannavalvurid hoiatuslaske õhku ja vette, kuhu mõned migrandid olid kukkunud. Vabaühendus usub enda teatel, et Alan Kurdi ei olnud Liibüa vetes. Ilmselt see nii siiski polnud.

Vabaühenduste smugelduslaevad varem tunginud keelust hoolimata jõuliselt Itaalia sadamatesse, kusjuures kurjategijast kapten Carola Rackete rammis ka politseikaatrit. Samas on varemgi tõestust leidnud see, et need piraatlikult käituvad alused on loata sisenenud Liibüa rannavetesse, et migrante üles korjata, kuigi need peaks asukohajärgselt Liibüasse tagasi viidama.

Niinimetatud päästelaevu on süüdistatud ka võõra lipu all sõitmises; mereohutustransponderite väljalülitamises, et nende tegelikku asukohta teada ei saaks; jäätmete väljutamises selleks mitte ettenähtud kohtades; migrantide ülevõtmises otse inimkaubitsejatelt ja nendega ühenduse pidamises, ning paljus muuski ebaseaduslikus.

Lisaks lasub just vabaühendustel süü selles, et nende ringiliikumisest teades sõidavad paadid Liibüast välja, kuid laevadeni jõudmata upuvad – niinimetatud päästjate hingel on sajad hukkunud, keda päästeoperatsioonidega ergutati teele asuma, kuigi teati, et kõiki aidata ei saa.

Liberaalne Lääs vaid õhutab vabaühenduste tegevust tagant ja kindlasti tuleb nende seadusi eirava tegevuse tagajärjel kord ka mingi põhjalik katastroof.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused