Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vahemerel muutusteta: rändehordid liiguvad, paljud hukkuvad, liberaalid võtavad kõik illegaalid vastu

29.09.2023
Alused, mida illegaalid on kasutanud Lampedusale pääsemiseks.
© Scanpix

Liberaalne Euroopa, kes ergutab rändlejaid inimkaubitsejate abiga Vahemerd ületama, on ise süüdi ka nende surmades, kuid sellest hoolimata ei lõpetata ei surmarännet ega inimkaubitsejate nuumamist. Probleemi lahendaks lõunaranniku blokaad, aga seda ei tehta.

Vahemere ületamise katsel surma saanud või kadunuks jäänud migrantide arv oli sel suvel kolm korda suurem kui eelmise aasta samal perioodil, teatas ÜRO reedel.

Uudis näib algselt katastroofiline, kuid samas täpsustab teine uudis, et Itaaliasse on sel aastal tulnud üle 130 000 paadipõgeniku, arv on mullusest pea kaks korda suurem. Kui lisada teistesse riikidesse saabunud, siis on loogiline, et rände suurenedes kasvab ka ohvrite arv.

Huvitav on see uudise osa:  Itaalia rannavalve oma hoole alla üheksameetrise paadiga merele jäänud 38 bangladeshlast. Ränne toimub seega juba tohutute vahemaade tagant ja igal pool saavad inimkaubitsejad oma osa.

Viimastel päevadel on Itaalial tekkinud tüli Saksamaaga, kuna Berliin on otsustanud rahastada vabaühendusi, mis saadavad Vahemerele päästelaevu, et võtta pardale merehätta jäänud migrandid. Enamik neist sõidab Saksa lipu all, aga migrandid viiakse ikkagi Itaaliasse.

Euroopa Liidu siseministrid arutasid neljapäeval ühenduse asüülipoliitika reeglite muutmist, kuid ei jõudnud kokkuleppele, ehkki Euroopa Komisjoni sisevoliniku Ylva Johanssoni sõnul on kõik tõsised takistused ületatud.

Ei maksa arvata, et kokkulepe tähendab illegaalse migratsiooni tõrjumist – see tähendab hoopis sundlaialijaotamist, kusjuures illegaalid võetakse endiselt vastu. Seda takistavad ainult Vahemerel alanud sügistormid, mis panevad liberaalse Euroopa südametunnistusele üha uued surmad.

Uued Uudised