Väike pidur moslemitele: Kanada Quebeci provints nõuab majandusmigrantidelt väärtuste testi läbimist

Maailm,
Kanada politsei kontrollib migrante.

Lääneriigid on hakanud aru saama, et migrantide massiline sisselaskmine muudab ühiskondade olemust, sest suurtes kogukondades jäädakse kodumaa väärtuste juurde.

Kanada prantsuskeelsesse Quebeci provintsi elama jääda soovivad majandusmigrandid peavad läbima nõndanimetatud väärtuste testi, teatas kolmapäeval regiooni valitsus.

“Ma arvan, et see on oluline, et mõistame väärtusi ja ühiskonda, kus sa tahad elada,” ütles Quebeci peaminister François Legault.

Kõnealused väärtused hõlmavad toetust demokraatlikule valitsemissüsteemile, soovõrdõiguslikkust ja uut sekulaarsusnõuet, mis keelab ametnikele religioossete sümbolite nagu loorid või turbanid kandmise, ütles Legault.

Eesmärgiks on parem integratsioon, teatas Quebeci immigratsiooniminister Simon Jolin-Barrette, kes kuulutas välja ka uue majandusmigrantide arvu ülemmäära 44 500 aastal 2020. Tänavu oli see 40 000. Seega migratsiooni pigem turgutatakse.

Quebecil on vabadus valida, millised Kanadasse saabuvad migrandid ta vastu võtab. Alates 1. jaanuarist kohustuslikuks muutuv väärtuste test ei kehti pagulastele. Testi läbimiseks tuleb vastata õigesti 15 küsimusele 20-st.

Uued Uudised tõdevad, et vähemalt islamimigratsiooni, sekulaarsuse ja soovõrdsuse momendi puhul tuleb Kanadal küll paljudele migrantidele ust näidata. (AFP-BNS-UU)

Pildil: Kanada politsei kontrollib migrante. (AP/Scanpix)

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused