Vaktsineerimata välismaalastel keelati Soome sisenemine

Maailm,
©Uued Uudised
Laevad eestlasi kodumaale ei too, vähemalt seni, kuni valitseb Reformierakond.

Soome teatas teisipäeval, et ei luba riiki välisriikide reisijaid, kes pole COVID-19 vastu vaktsineeritud, peatamaks äärmiselt nakkava omikrontüve levikut. Soome võivad siseneda vaid võõrriikide kodanikud, kellel on negatiivne koroonatest ning kes on täielikult vaktsineeritud või viiruse läbi põdenud, teatas siseministeerium pärast valitsuse istungit.

Piirivalve kõneisik kinnitas AFP-le, et vaktsineerimata välismaalasi riiki ei lubata juhul, kui nad pole erandite nimekirjas, kus on Soome kodanikud, elutähtsad töötajad ja diplomaadid.

Meetmed puudutavad ka EL-i kodanikke.

“Sõltumata reisijate päritolust, peavad kõik esitama vaktsineerimistõendi ning negatiivse koroonatesti, mis on vähem kui 48 tundi vana,” kinnitas Tomi Kivenjuuri Soome piirivalvest.

Meede jõustus teisipäeval kell 14.00 Greenwichi aja järgi. Kogu Euroopa Liidus on juba nädalaid karmistatud piirületamise meetmeid.

Allikas: BNS

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused