Valdo Randpere ei väsi kiitmast Rootsi mudelit, kuigi seal on koroonaviiruse tagajärjel elanike arvu arvestades rohkem inimesi kui mujal Euroopas

Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
Valdo Randpere.

Omal ajal Rootsi põgenenud tänane Riigikogu liige Valdo Randpere (Reformierakond) ei väsi kiitmast Rootsi koroonastrateegiat, mida kõikjal on kritiseeritud, sest on toonud meie ülemerenaabritele kaasa rohkem ohvreid kui mujal.

Randpere avaldas Postimehes ilmunud arvamusloos järjekordselt oma kunagisele ajutisele kodumaale poolehoidu ning tehes maha Eestis edu toonud strateegiat. „Mulle on Rootsi mudel meeldinud algusest peale,“ kirjutab Randpere loos, mille sisu rohkem tsiteerimist ei vääri.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Maailmas ja Põhjamaades võeti seoses koroonaviirusega kasutusele karmid piirangud, Rootsi aga ujus võrreldes teistega vastuvoolu ja Rootsis on olnud võrreldes teiste Põhjamaadega palju enam surmajuhtumeid, vahendab Dagens Nyheter.

Rootsi strateegiat on kritiseeritud ka Rootsis, kuigi see väidetavalt säästis majandust. Kriitikute leeriga liitus ka Rootsi endine peaepidemioloog Annika Linde, kes oli ametis enne praegust juhti Anders Tegnelli.

Linde tunnistas, et on hea olla tagantjärele tark ja temagi alguses Rootsi valitud teed ei kritiseerinud. Samas tunnistas ta, et Rootsi oleks võinud kuuks ajaks lukku panna, kuna riik oleks sellega võitnud aega koroonaviirusega tegelemiseks.

Linde tunnistab, et Rootsis oleks võinud kehtestada karmimad piirangud kohe algul, sest meditsiin ja vanurite hooldus polnud haiguseks valmis

Rootsis on surnud koroonaviiruse tagajärjel inimesi elanike arvu arvestades rohkem kui mujal Euroopas. See tõik ei näi rahvasaadik Randperet morjendavat.

Rootsi koroonamudeli arhitektiks peetav riigi peaepidemioloog Anders Tegnell on kaitsnud riigi strateegiat väitega, et Rootsi saavutab nõnda võimalikult kiiresti karjaimmuunsuse. Selle järgi on Rootsi paremas seisus sügisel, kui tuleb viiruse teine laine.

3 commentsOn Valdo Randpere ei väsi kiitmast Rootsi mudelit, kuigi seal on koroonaviiruse tagajärjel elanike arvu arvestades rohkem inimesi kui mujal Euroopas

 • Avatar

  Juba see termin “karjaimmuunsus”, on perversselt lollakas ja sarnaneb väga kuulsas G. Orwelli “Loomade farmis” farmi algse (ja järgse) nimetusega “karjafarm”. Aga eks kogu see suhtumine läheb suurepäraselt kokku globalistide suunitlusega, muuta kogu Euroopa mõtlemisvõimetuks, seejuures sigimatuks loomakarjaks. Praeguseks on teada, et nn immuunsus tekib vaid 20% haiguse läbipõdenutest. Seda teades ikkagi veel siiamaale nürimeelse järjekindlusega mingist “sügisesest kergendusest” kobiseda, näitab ikka erilist totruse astet!

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  See mida Randpere oma väljaütlemistega on näidanud ja tema omaaegne kõva äritegevus Rootsis ei sobi kuidagi kokku ? Lihtsalt ei usu,et Rootslased on nii …….. või oli ikkagi kellegi koleda abikäsi ka mängus ?

 • Avatar

  Ah et oma vanemate ja vanavanemate eluga ostame endale “karjaimmuunsuse”? Kas veel küünilisem suhtumine on võimalik?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused